عملیات پاکسازی مناطق شمالی محله «زینبیه» دمشق+ تصاویر

شناسهٔ خبر: 81630 -
چاپ خبر چاپ خبر


نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای مقاومت برای انجام عملیات جدید در شمال محله زینبیه، راهی منطقه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز؛ بعد از پاکسازی کامل غوطه شرقی دمشق، نیروهای ارتش سوریه، گارد ریاست جمهوری و مقاومت به منظور امن کردن مناطق شمالی محله«زینبیه» در جنوب دمشق، راهی منطقه شدند.

سایت خبری«دمشق الان» سوریه اعلام کرد: نیروهای سوری و مقاومت در ابتدای عملیات خود در منطقه قصد دارند با پاکسازی مناطق«یرموک و حجرالاسود»، به حضور عناصر گروه تروریستی داعش در جنوب شهر دمشق پایان دهند.

بر اساس اعلام سایت خبری«دمشق الان»، نیروهای سوری و مقاومت شمار زیادی از نیروهای خود را در محله«القدم» واقع در غرب منطقه«حجرالاسود» مستقر کرده اند و رزمنده ها منتظر آغاز عملیات جهت پایان دادن به داعش در منطقه هستند.

منابع میدانی به رسانه های سوری اعلام کردند: عملیات پاکسازی محله های جنوبی دمشق به دلیل«تراکم بالای ساختمان ها در محله ها، جود تونل های حفر شده توسط تروریست ها و …» به کندی و با دقت بالایی انجام خواهد شد.

همزمان با نزدیک شدن عملیات نیروهای سوری و مقاومت، چند گروه از تروریست های حاضر در شهرک های«ببیلا، بیت سحم و یلدا» خواهان مذاکره با دولت سوریه جهت خروج از منطقه هستند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، تروریست ها قصد دارند با تحویل دادن سلاح های سنگین خود، جنوب دمشق را به مقصد شمال سوریه ترک کنند.

حدود ۱۲ کیلومتر مربع از مناطق جنوبی شهر دمشق شامل محله های«حجرالاسود، ببیلا، بیت سحم، یلدا، الیرموک و …» تحت اشغال گروه های تروریستی «جبهه النٌصره و داعش» است.

تروریست های حاضر در مناطق ذکر شده، در چند سال گذشته ده ها خمپاره را به مناطق مرکزی و حتی محله زینبیه پرتاب  کرده اند که در نتیجه آن، شمار زیادی از ساکنان مناطق را شهید و زخمی شده اند.

انتهای پیام/ دمشق الانارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.