خطیب جمعه خلیل آباد:

روش و منش پیامبر اکرم (ص) باید برای مسلمانان درس باشد

شناسهٔ خبر: 81246 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد گفت: روش، منش، گرفتار، عمل پیامبر برای ما یک درس است و در همه شرایط باید پیامبر را سرلوحه کار خود قرار دهیم و به اهداف پیامبر توجه داشته باشیم.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد ضمن تبریک مبعث نبی مکرم اسلام با اشاره به اهمیت مبعث از دیدگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: تعبیر امام راحل این است که روز بعثت حضرت رسول اکرم (ص) در سرتاسر عالم هستی شریف تر از آن نیست برای اینکه حادثه ای بزرگتر از این حادثه اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه سخن امام راحل بسیار پرمعنا و تاثیر گذار است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم اهمیت بهتر بعثت را بدست بیاوریم و این اهمیت را درک کنیم باید به زمان قبل از بعثت توجه داشته باشیم.

خطیب جمعه خلیل آباد ادامه داد: روزهایی که ابرهای ظلمت و فساد اخلاقی همه جا را فرا گرفته بود و شرک و بت پرستی جای توحید و خدا پرستی و خون ریزی و ظلم و ستم یک مسئله عادی و معمولی بود و دختران به ناحق زنده به گور می شدند.

وی با تاکید بر اینکه در وضع آشفته قبل از بعثت، نور الهی از غار حراء تابیدن گرفت و به ظلم و ستم و نادانی پایان داد، تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) به نظافت و بوی خوش علاقه شدیدی داشتند، هم خود رعایت می کردند و دیگران را به این کار توصیه می داشتند.

ناهیدی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام از بیکاری به شدت نفرت داشتند، اذعان کرد: اگر کسی به شغلی آشنا باشد و کار را به درستی و به موقع انجام دهد هیچگاه بیکار نمی ماند و دیگران به سراغ آنها می آیند.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) همیشه مسلمانان را به جهاد تشویق می کردند، عنوان کرد: روش، منش، گرفتار، عمل پیامبر برای ما یک درس است و در همه شرایط باید پیامبر را سرلوحه کار خود قرار دهیم و به اهداف پیامبر توجه داشته باشیم.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع) تشریح کرد: عبادت امام موسی کاظم (ع) همیشه همراه با علم ، عمل و آگاهانه و شناخت لازم بود.

وی  با تاکید بر اینکه نیت ، اعتقاد و باور تنها در عبادت کافی نیست و انسان باید اهل عمل باشد و با اعضا و جوارح خود عبادت و بندگی خدا را انجام دهد، بیان کرد: بسیاری از ما، بصیرت و شناخت عمیق لازم را از اعمال و احکام دینی نداریم.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه عبادت و بندگی خداوند متعال باید پیوسته، مداوم و مستمر باشد، تاکید کرد: عبادت و بندگی حضرت موسی کاظم(ع) برای دیگران هدایت بخش بود و امام موسی کاظم(ع) آنها را با هدایت و راهنمایی، وادار به بندگی خداوند متعال می کرد و کسانی که با این حضرت در ارتباط بودند تحول پیدا می کردند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: باید به گونه ای باشیم که آثار عبادت و بندگی در ما تبلور پیدا کند و باعث هدایت دیگران شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.