درددل تنها تولیدکننده چادر مشکی ایران؛ "تولید" حمایت می‎خواهد نه صدقه/به جای دستگیری، پای ما را رها کنید + فیلم

شناسهٔ خبر: 81633 -
چاپ خبر چاپ خبر


مدیر عامل شرکت حجاب شهرکرد با اعلام اینکه اگر فقط از صنعت نساجی حمایت واقعی کنند همین برای ما کافی است، گفت: صنعت و تولید حمایت می خواهد نه صدقه.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، میرمحمد تقی دانایی هوشیار مدیرعامل شرکت حجاب شهرکرد به عنوان تنها تولیدکننده چادر مشکی کشور در گفت و گویی مفصل با خبرنگار اقتصادی تسنیم به بی مهری های سال های اخیر نسبت به صنعت نساجی کشور اشاره کرد و با اعلام اینکه علیرغم تمام این بی مهری و اذیتهای شدید این صنعت هنوز پابرجا باقی مانده است، می گوید "صنعت نساجی به عنوان صنعتِ پراشتغال باعث رشد عمومیِ اقتصاد و اشتغال پایدار می شود، حتی باعث بهبود معیشت مردم هم خواهد شد اما متاسفانه در طول چند دهه گذشته به این صنعت بی مهری زیادی شد".

وی با اعلام اینکه هر ساله حجمِ عظیمی از منسوجات وارد کشور می شود و کسی پاسخگو نیست، گفت: علاوه بر این از روشهای رسمی و غیررسمی، آزاد و قاچاق با اشکال مختلف  انواع  منسوجات وارد این کشور می شود، با وجود این همه سختی صنعت نساجی کشور هنوز پا برجاست. اما سوال اینجاست، چرا کسی از صنعت نساجی که این همه منسوجات خارجی وارد کشور می شود حمایت نمی کند؟! اگر امروز به وضعیت صنایع کشور نگاه کنید به این نتیجه می رسید که به هیچ صنعتی به اندازه نساجی و پوشاک جفا نشده است.

مدیر عامل شرکت حجاب شهرکرد معتقد است"  صنعت حمایت می خواهد اما صدقه نه. هر زمان که صحبت حمایت از صنعت نساجی می شود، همه فکر می کنند ما وام ، اِستمهال یا کسب یک امتیاز می خواهیم در حالی که اصلاً اینگونه نیست همه چیز پول نیست به قول معروف نمی خواهیم کسی دست ما را بگیرد، پایمان را رها کند و فقط از صنعت نساجی حمایت واقعی کنند همین برای ما کافی است گدایی هم نمی کنیم انتظار داریم اگر می خواهید کشور توسعه پیدا کند باید حمایت کنید. 

بخش هایی از این مصاحبه که متن کامل آن طی روزهای آینده منتشر خواهد شد را ببینید:

انتهای پیام/لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.