رئیس اداره حفاظت از محیط زیست خلیل آباد:

حفاظت و صیانت از محیط زیست مستلزم مشارکت تمام اقشار جامعه است

شناسهٔ خبر: 82401 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست خلیل آباد با بیان اینکه حفظ محیط زیست به یک روز یا هفته خاص اختصاص ندارد، گفت: حفظ و صیانت از محیط زیست و نعمت های خداوند، مسئولیتی است که بر دوش همه افراد و اقشار مختلف جامعه قرار داده شده و باید بتوانیم به نحو احسن از این نعمت خداوند استفاده کنیم.

به گزارش یار خراسانی، محمد مظلوم پناه، ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاري كار گاه آموزش محيط زيست ويژه دانش آموزان ر راستای برنامه های روز ملي زمين پاك خبر داد و اظهار داشت: در راستای تفاهم نامه فی مابین اداره آموزش و پرورش و محیط زیست کارگاه آموزشی با شعار ملی روز زمین پاک ” نه به کیسه های پلاستیکی” در مدارس سطح شهرستان آغاز شد.

وی با بیان اینکه برگزاری این کارگاه های آموزشی تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: اولین کارگاه آموزشی در دبیرستان حضرت خدیجه (س) برگزار و مطالبی در خصوص پسماندها، تفکیک زباله در مبدأ، بازیافت و انواع زباله ها ارائه شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل آباد با تاکید بر اینکه در این کارگاه ها سعی بر استفاده از نمایش انیمیشن های مرتبط با موضوع است که مورد استقبال دانش آموزان قرار می گیرد، تصریح کرد: بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی و همگانی است.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست به یک روز یا هفته خاص اختصاص ندارد، اذعان کرد: حفظ و صیانت از محیط زیست و نعمت های خداوند، مسئولیتی است که بر دوش همه افراد و اقشار مختلف جامعه قرار داده شده و باید بتوانیم به نحو احسن از این نعمت خداوند استفاده کنیم.

مظلوم پناه همچنین در ادامه عنوان کرد: در این کارگاه ها، دانش آموزان آموزش های محیط زیستی از قبل آشنایی با محیط زیست پیرامون خود، معضلات ناشی از آلودگی های محیط زیستی و پسماندها و… را فرا می گیرند.

وی با اشاره به شعار محوری روز زمین پاک ” نه به کیسه های پلاستیکی” تشریح کرد: امروزه عرصه های طبیعی در حاشیه شهر و روستا و مناطق تفریحی و طبیعی مملو از پلاستیک هستند و متاسفانه یک چهره زشتی را به طبیعت داده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پلاستیک ها بیش از ۱۰۰ سال طول می کشد تا تجزیه شوند، بیان کرد: همشهریان عزیز سعی در تولید زباله کمتر و همچنین تفکیک زباله های منازل خود داشته باشند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: در هنگام خرید حتما از کیسه های پارچه ای استفاده کنند تا در نهایت زباله کمتری تولید و آسیب کمتری بر محیط زیست آسیب وارد شود تا از طبیعت سالم و با نشاطی برخوردار باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.