تداوم عملیات ارتش سوریه در جنوب دمشق برای آزادسازی منطقه «الحجر الاسود»

شناسهٔ خبر: 82386 -
چاپ خبر چاپ خبرخبرگزاری فارس: تداوم عملیات ارتش سوریه در جنوب دمشق برای آزادسازی منطقه «الحجر الاسود»

ارتش سوریه در محله‌های جنوبی دمشق عزم خود را جزم کرده است که به حضور تروریستهای داعش پایان دهد و در حال حاضر از چند محور در حال هدف قرار دادن تروریستهاست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عملیات نظامی ارتش سوریه در جبهه جنوبی دمشق علیه گروه تروریستی داعش همچنان ادامه دارد.

یک منبع نظامی اعلام کرد که این عملیات از روز پنجشنبه روند فزاینده و گسترده‌تری به خود گرفته و بیشتر در منطقه «الحجر الاسود» -مقر اصلی داعش- و اردوگاه «الیرموک» و چند خیابان در محله «التضامن» متمرکز است.


اندازه بزرگ

این منبع به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که کمیته مصالحه از چند مدت پیش وارد این منطقه نشده است؛ یعنی درست زمانی که تروریستهای حاضر در این منطقه شروط دولت سوریه را نپذیرفتند.

عناصر داعش اعلام کرده بودند که در این منطقه باقی خواهند ماند، ولی گزارشها حاکی از آن است که عناصر این گروه حاضر در جنوب دمشق با سرکرده های این گروه که در منطقه صحرای شرقی سوریه حضور دارند، اختلافات شدیدی دارند. به همین دلیل اجازه ندادند که عناصر محاصره شده در جنوب دمشق به بیابانهای شرقی سوریه منتقل شوند.

گفته میشود که عناصر داعش در صورت انتقال به منطقه «حوض الیرموک» قصد دارند گروهی مانند ارتش «لحد» در لبنان تشکیل دهند که وظیفه حمایت از رژیم صهیونیستی را به عنوان یک خط امنیتی حائل ایفا می‌کند، از این روی دولت سوریه با انتقال عناصر این گروه به این منطقه مخالف است.

به گفته این منبع، نیروهای ارتش از چند محور به داعش حمله می‌کنند: خیابان دعبول حد فاصل التضامن و اردوگاه الیرموک، از سمت الیرموک در خیابان ۳۰٫ همچنین از مناطق الحجر الاسود و القدم نیز داعش را مورد حملات خود قرار میدهند.

شبکه الاخباریه نیز اعلام کرد که ارتش سوریه در عملیات امروز خود، سنگرها و تونلها را در الحجر الاسود هدف قرار می‌دهد.

نیروهای ارتش سوریه همچنین گروهی از تروریستهای فراری از الحجر الاسود را تعقیب کرده و همه آنان را از پای درآوردند.

دشواری این نبرد بدین سبب است که عناصر داعش به خوبی این منطقه را می‌شناسند و ارتش نیز در تلاش است که خطوط مقدم دفاعی این گروه را در هم شکند تا بتواند در مدت زمان کوتاهتری در عمق الحجر الاسود پیشروی کند.

در صورت به دست گیری کنترل الحجر الاسود، امکان آزادسازی کل این مناطق فراهم خواهد شد.

سناریویی که ارتش سوریه در این منطقه پیاده کرده، بسیار شبیه به سناریویی است که در ریف جنوب غربی دمشق یعنی منطقه «خان الشیح» پیاده کرد.

در آن منطقه نیز تروریستها در آغاز نپذیرفتند که با دمشق به توافق برسند، ولی فشار زیاد ارتش سوریه به آنان و تداوم حملات، تروریستها را مجبور کرد که توافق را بپذیرند.

انتهای پیام/م

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.