مدیر میراث فرهنگی، صنايع‌دستي و گردشگري خلیل آباد خبر داد؛

افزايش ۱۴۴ درصدي بازدید گردشگران نوروزي از جاذبه های شهرستان خلیل‌آباد / گردشگری زیارت رکورددار بازدید در ایام نوروز است

شناسهٔ خبر: 80399 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان خلیل‌آباد گفت: بازدید گردشگران از شهرستان خلیل‌آباد در ایام نوروز امسال ۱44 درصد افزایش داشت.

حمیدرضا محمودی در گفت و گو با خبرنگار  یار خراسانی اظهار داشت: افزایش ماندگاری و جذب توریست به شهرستان خلیل‌آباد یکی از مهم‌ترین اولویت‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۷ هزار نفر از جاذبه‌های مختلف شهرستان خلیل‌آباد بازدید داشتند، خاطرنشان کرد: این آمار در ایام نوروز امسال با رشد ۱۴۴ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده و در این ایام بالغ بر ۷۷ هزار و ۹۱۴ گردشگر از مراکز تفریحی و تاریخی و گردشگری شهرستان بازدید کردند و بیشترین بازدید به روز ۱۳ فروردین ماه مربوط می شود.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خلیل‌آباد با اشاره به بازدید از اماکن مختلف مذهبی، فرهنگی، تاریخی و گردشگری شهرستان خلیل‌آباد تصریح کرد: با توجه به وجود ۴ امامزاده در شهرستان خلیل‌آباد، گردشگری مذهبی بیشترین آمار بازدید را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه میزان اقامت در ایام نوروز بالغ بر یک هزار و ۴۳۶ نفر بوده است، تصریح کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۳ درصدی مواجه بود که باید اقدامات مؤثرتری نسبت به فراهم کردن زمینه های ماندگاری مسافر در شهرستان فراهم شود.

محمودی همچنین از کاهش ۷۵ درصدی بازدید از موزه شهرستان در این ایام خبر داد و اذعان کرد: بالغ‌بر ۲۰۰ نفر گردشگر از موزه شهرستان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۷۵ درصد کاهش داشته است.

محمودی با بیان اینکه تنها ۲ جشنواره نوروزی در خلیل‌آباد اجرا شد، عنوان کرد: در نوروز ۹۷ با کاهش ۲۰۰ درصدی برگزاری جشنواره ها و رویدادها روبرو بودیم که در این زمینه دهیاری ها همکاری لازم را نداشتند و معتقد بودند که همزمانی با ایام فعالیت کشاورزان در مزارع از دلایل عدم همکاری آن ها است.

وی با بیان اینکه در نوروز ۹۷ گردشگر خارجی در شهرستان نداشتیم، تشریح کرد: در این ایام شاهد افزایش ۱۴ درصدی اقلام فرهنگی، بروشور، اطلاعیه ها، افزایش ۴۱ درصدی بازدید های نظارتی، افزایش ۱۰ درصدی اخبار و اطلاع رسانی، افزایش ۵۰ درصدی بازارچه ها و غرفه ها و افزایش ۱۵۰ درصدی هفت سین ادارات در شهرستان خلیل‌آباد بودیم.

برنامه جذاب خاصی که باعث ماندگاری و ورود مسافر به شهر شود وجود نداشت

علت آن فعالیت های عمرانی گسترده شهرداری بود که تا دقیقه ۹۰ ادامه داشت و تا ۲۹ اسفند هنوز فعالیت های شهرداری در ورودی شهر تمام نشده بود و تا ۱۲ فروردین هنوز نخاله های ساختمانی پروژه های شهرداری از پارک جنگلی جمع آوری نشده بود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.