مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد خبر داد؛

رها سازی ۹۸ هزار قطعه ماهی گرمابی در استخرهای ذخیره آب خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 78559 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد از توزیع 10 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در خلیل آباد خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 98 هزار قطعه ماهی گرمابی در بیش از 75 استخر ذخیره آب شهرستان خلیل آباد رها سازی شد.

به گزارش یار خراسانی، مجید طاهرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: در آخرین مرحله بیش از ۱۰ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در شهرستان خلیل آباد طی روزهای اخیر در بین بهره‌برداران و کشاورزان توزیع شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری بیش از ۹۸ هزار قطعه ماهی گرمابی در بیش از ۷۵ استخر ذخیر آب شهرستان خلیل آباد رهاسازی شده است، خاطر نشان کرد: این اقدام علاوه بر اجرای طرح های خود معیشتی وغنی شدن آب جهت استفاده در بخش کشاورزی نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد با تاکید بر اینکه در سال گذشته شهرستان خلیل آباد موفق به کسب رتبه اول استان در توزیع بچه ماهی گرمابی شد، تصریح کرد: رهاسازی بچه ماهی موجب باروری و غنی شدن آب می‌شود که این امر نیز نقش به سزایی در رشد محصولات کشاورزی دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه شیلات در منابع آب داخلی میزان سرانه مصرف ماهی  را افزایش می دهد، اذعان کرد: از تعداد ۶۰۰ استخر ذخیره آب کشاورزی شهرستان ۵۰ درصد آنها به صورت دو منظوره (ذخیره پرورش ماهی ) با اقدامات ترویجی انجام شده تخصیص داده شده اند.

طاهرپور در پایان با بیان اینکه به منظور استفاده حداکثری از استخرهای ذخیره آب، استفاده دو منظوره از این استخرهای در دستور کار جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد قرار دارد، خاطرنشان کرد: این استخر برای کنترل رواب آب های سطحی در مسیر رودخانه های فصلی شهرستان احداث می شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.