با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی صورت گرفت؛

راه اندازی مرکز یادگیری محلی clc سوادآموزی در کندر

شناسهٔ خبر: 78173 -
چاپ خبر چاپ خبر
مرکز یادگیری محلی سواد آموزی شهید یوسف زاده در شهر کندر با حضور معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی راه اندازی و به بهره برداری رسید.

به گزارش یار خراسانی، مصطفی اسدی عصر امروز در حاشیه افتتاحیه مرکز یادگیری محلی clc سواد آموزی شهر کندر اظهار داشت: در ابتدای انقلاب درصد کمی از مردم با سواد بودند و این درصد نیز تنها سواد ابتدایی داشتند.

وی با بیان اینکه تشکیل نهضت سواد آموزی از اولویت های اولیه حضرت امام (ره) بود، خاطرنشان کرد: امروزه درصد زیادی از مردم به برکت پیروزی انقلاب و راه اندازی نهضت سواد آموزی در کشور باسواد هستند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با تأکید بر اینکه انسداد بی سوادی باید اتفاق بیفتد، تصریح کرد: افرادی که به دلایل مختلف در آستانه بی سوادی و ترک تحصیل هستند به کلاس درس رسمی برگردانده و بازماندگان از تحصیل نیز به سواد آموزی راهنمایی شوند.

وی با بیان اینکه تعداد مراکز یادگیری محلی باید دو برابر می شوند و این یکی از اولویت های نهضت سواد آموزی است، اذعان کرد: ۷۸ مرکز یادگیری و یاددهی در سطح استان افتتاح شده است و این تعداد باید به صد مرکز در سال آینده برسد.

اسدی با اشاره به اینکه یاددهی و یادگیری نیز از جمله وظایف این مراکز محسوب می شود، عنوان کرد: سواد آموزی و مهارت آموزی نیز از جمله اهداف محوری راه اندازی این مراکز به شمار می رود.

وی در پایان با بیان اینکه بی سوادی در شهر کندر با راه اندازی این مرکز باید محو شود، خاطرنشان کرد: در این شهرستان دو مرکز یاددهی و یادگیری دیگر در صورت تأمین اعتبار و اخذ مصوبه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی استان راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.