به یادبود 176 شهید نهضت سواد آموزی صورت گرفت؛

درختکاری بالغ بر ۱۶ هکتار اراضی اردوگاه شهید جعفریان خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 78149 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد از درختکاری بالغ بر 16 هکتار اراضی تحت اختیار در اردوگاه شهید جعفریان خلیل آباد خبر داد و گفت: در مرحله اول این پروژه 2 هزار اصله نهال کاشته می شود.

به گزارش یار خراسانی، پروژه عظیم درختکاری ۱۶ هکتار از اراضی اردوگاه معلم شهید جعفریان خلیل آباد ظهر امروز با حضور مسئولان شهرستان و معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و جمعی از سوادآموزان نهضت سواد آموزی آغاز شد.

 

حسن صداقتی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته درختکاری اظهار داشت: پروژه احداث باغ در اردوگاه شهید جعفریان خلیل آباد به یادبود ۱۷۶ شهید نهضت سواد آموزی آغاز می شود.

وی با بیان اینکه این پروژه در سطح ۱۶ هکتار از اراضی این اردوگاه اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این پروژه قریب به ۲ هزار نهال در این مجموعه کاشت خواهد شد.

مدیر آموزش پرورش خلیل آباد با اشاره به استفاده از آبیاری تحت فشار، تصریح کرد: به منظور مقابله با تنش بی آبی و گرمای منطقه آبیاری تحت فشار به مساحت ۲۱ کیلومتر اجرا می شود تا از هدر رفت آب جلوگیری کند.

وی همچنین اذعان کرد: پروژه عظیم درختکاری ۱۶ هکتار از اراضی اردوگاه معلم شهید جعفریان خلیل آباد همراه با اجرای آبیاری تحت فشار با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان اجرایی می شود و علی رغم محدودیت هایی که در اعتبارات آموزش و پرورش وجود دارد این پروژه به سرانجام خواهد رسید.

 

مجتبی شاکری در این مراسم با بیان اینکه تثبیت اراضی اردوگاه شهید جعفریان آموزش و پرورش قابل تقدیر است، عنوان کرد: اردوگاه شهید جعفریان خلیل آباد باید محیطی مفرح و دلنواز برای فرهنگیان و قطب آموزش و پرورش شهید مدرس باشد و همه بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه دولت توجه ویژه ای به آموزش و پرورش دارد و برای توسعه فضای اردوگاه های آموزش و پرورش اعتبارات خوبی را در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: توجه به فضای اردوگاه شهید جعفریان خلیل آباد نیز از خواسته های مدیران شهرستان است و امیدواریم محقق شود.

 

مصطفی اسدی در این مراسم با بیان اینکه آموزش و پرورش یک دستگاه خاص نیست بلکه یک جامعه محسوب می شود، تأکید کرد: خدمات آموزش و پرورش یک جامعه را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه رویکرد آموزش و پرورش در اردوگاه ها، رویکرد فرهنگی و تربیتی است، افزود: امروز حضور تمام مسئولان مربوطه در این پروژه، اتحاد و همدلی را به نمایش گذاشته است

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با تأکید بر اینکه از برکات این پروژه نصیب آیندگان خواهد شد، خاطرنشان کرد: کارآفرینی در این پروژه باید مورد توجه قرار گیرد.

 

در پایان این پروژه چند نهال به صورت نمادین به یاد ۱۷۶ شهید نهضت سواد آموزی کاشته شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.