برگزاری مراسم روز درخت کاری در هنرستان کشاورزی خلیل آباد / ۱۶ هکتار از اراضی اردوگاه شهید جعفریان درختکاری می شود

شناسهٔ خبر: 77637 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد از برگزاری نمادین مراسم روز درختکاری با حضور مسئولان در هنرستان کشاورزی خلیل آباد خبر داد، گفت: در اقدامی بی سابقه حدود 16 هکتار از اراضی اردوگاه شهید جعفریان به صورت اصولی و با آبیاری تحت فشار، درختکاری خواهد شد.

به گزارش یار خراسانی، مراسم روز درختکاری با حضور مسئولان شهرستان ظهر امروز در هنرستان کشاورزی شهید مطهری خلیل آباد برگزار شد و به صورت نمادین چندین اصله نهال توسط امام جمعه و سایر مسئولان در این هنرستان کاشته شد.

 

فضای سبز شهرستان خلیل آباد محل امرار معاش شهروندان است

حسن صداقتی در این مراسم با بیان اینکه برنامه اصلی درختکاری در اردوگاه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در اقدامی بی سابقه حدود ۱۶ هکتار از اراضی اردوگاه شهید جعفریان به صورت اصولی و با آبیاری تحت فشار، درختکاری خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در روز جمعه همین هفته بحث درختکاری یکی از خیابان های جدید اردوگاه شهید جعفریان با کمک دوستداران محیط زیست درختکاری می شود، خاطرنشان کرد: فضای سبز شهرستان خلیل آباد محل امرار معاش شهروندان قرار دارد.

مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد با اشاره به اینکه برای امرار معاش ناگزیر به حرکت کردن به سمت فضای سبز و درختکاری هستیم، تصریح کرد: خلیل آباد به صورت یک باغ شهر مطرح است و دانش آموزان هنرستان باید از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشند.

وی با بیان اینکه افت آب‌های زیر زمینی، تغییر اقلیم، خشک‌سالی ها، گرماهای شدید با طول مدت و گاهاً سرماهای شدید در شهرستان جدی است، اذعان کرد: طبیعت آبستن این حوادث قرار دارد و باید با دانش خود می توان بر ناملایمت های طبیعت غلبه کنیم.

صداقتی با تأکید بر اینکه نقش دانش آموزان هنرستان کشاورزی در این راه نقش چشمگیری است، عنوان کرد: دانش آموزان باید نیروهای علمی و آموزش دیده ای و مروج یک کشاورزی نوین در سطح شهرستان باشند.

 

۲۴۵ هزار نهال رایگان در جهت بیابان ‌زدایی شهرستان خلیل آباد توزیع شده است

مهدی مظفرجلالی در این مراسم با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود، اظهار داشت: اگر هر اداره منابع طبیعی بتواند تنها بر همین قسمت فرمایشات مقام معظم رهبری کار کند موفقیت زیادی کسب خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه شاه بیت کار منابع طبیعی بحث حفاظت است، خاطرنشان کرد: بالغ بر صد هزار هکتار از اراضی خلیل آباد محاط در کویر است و اگر نتوانیم با همت مسئولان و کمک خیرین به این چالش نپردازیم، آینده ای روشن در افق شهرستان نخواهد بود.

رئیس اداره منابع طبیعی خلیل آباد با بیان اینکه حفاظت با دو یا سه نیرو امکان پذیر نیست و مساعدت و همکاری تمام آحاد جامعه را می طلبد، تصریح کرد: ۲۴۵ هزار نهال رایگان در جهت بیابان ‌زدایی شهرستان خلیل آباد توزیع شده است.

 

وظیفه دانش آموزان هنرستان شهید مطهری در بحث کشاورزی حائز اهمیت است

سید مهدی عصمتی مقدم در این مراسم ضمن گرامیداشت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، اظهار کرد: در تمام ادیان و فرهنگ جهانی به بحث درخت و درختکاری پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه دین اسلام نیز توجه ویژه ای به این بحث داشته است و شغل اکثر پیامبران و امامان معصوم نیز کشاورزی و درختکاری بوده است، تصریح کرد: اگر کسی درختی بکارد و تا زمانی که انسان ها و حیوانات از کشت آن بهره مند شوند برای فرد یک صدقه جاریه محسوب می شود.

معاون فرمانداری خلیل آباد با تأکید بر اینکه این روایات و احادیث اهمیت حفظ منابع طبیعی و گسترش آن را بیشتر می کند، اذعان کرد: درختان به عنوان پاک کننده هوا و پاکیزه کنندگان زمین مطرح هستند که علاوه بر این نقش مهمی در حاصل خیزی خاک و جلوگیری از سیلاب ها دارد.

وی با بیان اینکه وظیفه دانش آموزان هنرستان شهید مطهری خلیل آباد در بحث کشاورزی بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: معیشت همه مردم شهرستان بستگی به کشت و زراعت دارد و شهرستان را باید در بحث تولیدات کشاورزی خودکفا کنیم تا از واردات کاسته و بر اشتغال افراد افزوده شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.