خطیب جمعه خلیل‌آباد:

باید قدردان امنیت جمهوری اسلامی ایران بود

شناسهٔ خبر: 79301 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد گفت: اگر نگاهی به کشورهای فلسطین، یمن، بحرین، افغانستان، عراق، سوریه و... داشته باشیم قدردان امنیت کشور جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل آباد با اشاره به اهمیت فرصت ها از دیدگاه اسلام، اظهار داشت: بر اساس آیات و احادیث، عمر یکی از ارزشمندترین نعمت های الهی است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: ارزشمندی عمر از این جهت است که فرصت هایی را در اختیار انسان قرار می دهد تا در صورت استفاده شایسته دنیا و آخرت خود را تامین کند.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه ارزش عمر از دیدگاه اسلام به ایمان، عمل صالح، بندگی و اخلاق خوب است و اگر این ها باشد عمر ارزش پیدا می کند، تصریح کرد: عبادت تنها به نماز و روزه بسیار نیست بلکه خدمت به دیگران و رفع مشکلات مردم و… خود یک عبادت خداوند محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه فرصت ها مانند قطاری هستند که وارد ایستگاه می شوند در این ایستگاه برخی فرصت را غنیمت می شمارند و برخی غفلت می کنند و بعد پشیمان می شوند، اذعان کرد: عید نوروز فرصت مناسبی برای انجام کارهای خوب و پسندیده ای نظیر دید و بازدید، درختکاری، راهیان نور، اعتکاف و… است که باید از آن استفاده شود.

ناهیدی با بیان اینکه مهمترین مسئله ای در سال نو ذهن انسان را به خود معطوف می کند نو شوندگی است، عنوان کرد: در این ایام بحث نوشوندگی و نو شدن مربوط به محیط زندگی، طبیعت، کسب و کار، شهر و … قابل توجه است و انسان ها به دنبال این هستند که از طبیعت عقب نباشند.

وی با اشاره به اینکه هدف از زنده شدن طبیعت این است که سفره برکات و نعمت های الهی برای اشرف مخلوقات پهن شود، تشریح کرد: انسان ها همانند دیگر موجودات زمین  منتظر نعمت های الهی در بهار و تابستان هستند.

امام جمعه خلیل آباد در پایان با بیان اینکه باید قدر امنیت کشور را بدانیم، خاطرنشان کرد: اگر نگاهی به کشورهای فلسطین، یمن، بحرین، افغانستان، عراق، سوریه و… داشته باشیم قدردان امنیت کشور جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.