معاون فرمانداری خلیل آباد:

باید اماکن نیازمند مناسب سازی در شهرستان شناسایی شوند

شناسهٔ خبر: 78048 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون فرمانداری خلیل آباد با بیان اینکه باید اماکن نیازمند مناسب سازی در شهرستان شناسایی شوند، گفت: استفاده از توان و ظرفیت تمام افراد جامعه می تواند زمینه ساز رشد و شکوفایی هر بیشتر جامعه را فراهم کند.

به گزارش یار خراسانی، سید مهدی عصمتی مقدم، ظهر امروز در آخرین نشست کمیته مناسب سازی شهرستان خلیل آباد در سال ۹۶، اظهار داشت: بر اساس قانون ادارات و دستگاه های دولتی موظف هستند فضای ادارات خود را جهت رفت و آمد معلولین بر اساس بودجه خود مناسب سازی کنند.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: هر دستگاه اجرایی باید هر سال ۳۰ درصد از منابع مورد نیاز برای مناسب سازی اداره خود را تأمین کند تا طی ۳ سال بتوانند مشکلات دستگاه ها مربوطه را در خصوص استفاده معلولان از خدمات عمومی برطرف شود.

معاون فرمانداری خلیل آباد با تأکید بر اینکه مناسب سازی مبلمان شهری مناسب با وضعیت معلولان یکی از ضروریات هر شهرستانی است، تصریح کرد: مناسب سازی ادارات مشکلات استفاده معلولان از آن اداره را برطرف می کند تا معلولان بتوانند به راحتی از خدمات آن اداره بهره مند شوند.

وی همچنین خواهان شناسایی مکان های نیازمند مناسب سازی در شهرستان شد و اذعان کرد: ادارات سطح شهرستان باید طی دو هفته در خصوص رمپ، بالابر، سرویس بهداشتی و… ارزیابی و هزینه های مورد نیاز آن برآورد و اعلام شود تا در بودجه سال ۹۷ لحاظ شود و این نواقص در سطح ادارات شهرستان برطرف شود.

عصمتی مقدم با بیان اینکه باید زمینه و بستر حضور بیشتر معلولان در جامعه فراهم شود، عنوان کرد: استفاده از توان و ظرفیت تمام افراد جامعه می تواند زمینه ساز رشد و شکوفایی هر بیشتر جامعه را فراهم کند.

 

بدون مناسب سازی اماکن، توانمندسازی معلولان امکان‌پذیر نیست

حسین اسماعیلی ثانی همچنین در این مراسم با بیان اینکه کمیته مناسب سازی هر سه ماه یک‌بار برگزار می شود، تشریح کرد: انتظار این است که مصوبات کمیته مناسب سازی در سطح شهر و ادارات اجرایی شود.

وی با تأکید بر اینکه مناسب سازی تنها مختص معلولین نیست، بیان کرد: جمعیت زیادی از اقشار مختلف مردم نظیر سالمندان، بانوان باردار، آسیب دیدگان سوانح و… در سنین و شرایط مختلف از این فضا استفاده می کنند.

رئیس بهزیستی خلیل آباد با بیان اینکه مناسب‌سازی معابر عمومی به منظور سهولت در رفت و آمد معلولان یکی از اولویت‌های جامعه محسوب می شود، تأکید کرد: اگر به دنبال توانمندسازی معلولان هستیم باید اماکن عمومی و معابر شهری برای حضور معلولان مناسب سازی شود.

وی همچنین در پایان با اشاره به اینکه اقدامات مطلوبی در زمینه مناسب سازی و تسهیل عبور و مرور جانبازان و معلولین در سطح شهر خلیل آباد انجام شده است، خاطرنشان کرد: نواقصی در برخی اماکن وجود دارد که امیدواریم هر چه زودتر بر طرف شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.