فرمانده انتظامی خلیل آباد هشدار داد؛

امنیت و آرامش مردم؛ خط قرمز پلیس / هنجارشکنان چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت می شوند

شناسهٔ خبر: 78313 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرمانده انتظامی خلیل آباد با بیان اینکه امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است، گفت: متخلفان در چهارشنبه سوری با دستور مقام قضایی تا پایان تعطیلات بازداشت خواهند بود.

ولی الله غلامی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، با اشاره به طرح های اجرایی در ایام پایانی سال و چهارشنبه سوری اظهار داشت: نیروی انتظامی همانند سال های گذشته برای حفظ امنیت و آسایش شهروندان و اجرای ماموریت های خود آماده است.

وی با بیان اینکه چهارشنبه سوری رسم دیرینه ای بوده که امروزه مورد تحریف قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: اعتقاد گذشتگان این بود که با بر پا کردن آتش و پریدن از روی آن به نوعی پلیدها را خود دور می کردند.

فرمانده انتظامی خلیل آباد با اشاره به اینکه در چند سال اخیر وارد این شادی سنتی، مواد محترقه و نانجک های دستی شده که پیامدهای ناگواری به دنبال دارد، تصریح کرد: پلیس با شادی مردم مخالف نیست و از شاد بودن مردم استقبال می کند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: شادی مردم در کاهش جرایم تاثیرگذار خواهد بود ولی آرامش مردم خط قرمز پلیس است و اگر کسانی به دنبال بر هم زدن آرامش مردم در چهارشنبه سوری باشند پلیس به شدت برابر با قانون با این افراد برخورد می کند.

غلامی با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده که در شهرستان خلیل آباد مشکل خاصی نسبت به شهرهای بزرگ در این ایام وجود ندارد، عنوان کرد: این امر بیانگر همدلی و همراهی تمام اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان با پلیس است.

وی با بیان اینکه سخت گیری های پلیس در ایام پایانی سال به خاطر حفظ امنیت و آرامش مردم است، تشریح کرد: طبق قانون و با دستور مقام قضایی، پلیس اجازه تخلف به متخلفان را نخواهد داد و با آن برخورد خواهد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قرارگاهی با حضور همه ارگان ها و نهاد ها با بحث حوادث آخر سال در شهرستان خلیل آباد تشکیل شده است، بیان کرد: متخلفان در چهارشنبه سوری با دستور مقام قضایی تا پایان تعطیلات بازداشت خواهند بود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه خودروهایی که اقدام به ایجاد مزاحمت کنند نیز تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف خواهند شد، ابراز کرد: از مردم درخواست می‌کنم فرزندانشان خود را مدیریت کنند تا از مواد محترقه که سبب آسیب رسانی صوتی و فیزیکی می‌شود استفاده نکنند و امیدوارم با کمک رسانه‌ها و اطلاع رسانی بتوانیم مانع آسیب رسیدن به مردم شویم.

غلامی در ادامه تاکید کرد: در ایام باقیمانده تا پایان سال به خصوص چهارشنبه آخر سال، افراد شروری که به دنبال ایجاد بی نظمی هستند، بدانند به طور حتم نیروی انتظامی با هماهنگی دستگاه قضا مانع فعالیت‌های شرورانه آنان می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه  پلیس از طریق سامانه ۱۱۰ آماده دریافت گزارشات مردمی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم این چهارشنبه سوری را بدون حادثه به پایان برسانیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.