فرمانده انتظامی خلیل آباد خبر داد؛

افزایش ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در خلیل آباد / امنیت ایران ۱۰ برابر امنیت کشور انگلیس است

شناسهٔ خبر: 78225 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرمانده انتظامی خلیل آباد از افزایش 10 درصدی کشف مواد مخدر در شهرستان خبر داد و گفت: انقلاب سایبر با سرعت بسیار بیشتر از انقلاب صنعتی قرن 19 در حال شکل گرفتن است و پلیس باید همگام با فضای مجازی رشد پیدا کند و به روز باشد.

به گزارش یار خراسانی، ولی الله غلامی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان خلیل آباد، با اشاره به نقش رسانه در ایجاد امنیت، اظهار داشت: هنر هر مدیری این است که از ظرفیت رسانه بتواند در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

وی با بیان اینکه یک فرماندهی خوب در بحث نظامی و انتظامی این است که بتواند در جهت رسیدن به هدف خود و ایجاد آرامش و امنیت از ظرفیت رسانه استفاده کند، خاطرنشان کرد: هر چه قدر تعامل رسانه با انتظامی و انتظامی با رسانه بیشتر باشد مطمئناً امنیت و قانون‌مداری بیشتر خواهد بود و قانونمندی گسترش خواهد داشت.

 

پلیس برای انجام وظیفه بهتر باید قدرتمندتر و هوشمندتر باشد

فرمانده انتظامی خلیل آباد با تأکید بر اینکه رسانه به جامعه سمت و سو می دهد، تصریح کرد: قدرت سخت، نیمه سخت و نرم نیز از ابعاد قدرت هوشمند است و پلیس اگر بخواهد خوب انجام وظیفه کند باید پلیس قدرتمند و هوشمندی باشد.

وی با اشاره به اینکه پلیس در قدرت سخت معمولاً ۱۰ تا ۱۵ درصد، قدرت نیمه سخت ۱۵ تا ۲۰ درصد و در بحث نرم ۷۵ تا ۸۰ درصد کارایی دارد، اذعان کرد: هر سه این موارد، قدرت هوشمند را به وجود می آورد و اگر پلیس در این سه قدرت موفق باشد به اهداف خود نزدیک تر خواهد بود.

 

امنیت ایران ۱۰ برابر امنیت کشور انگلیس است

غلامی همچنین با بیان اینکه بهترین بستر برای ایجاد قدرت نرم نیز رسانه و فضای مجازی است، عنوان کرد: امروزه رسانه ها دیگر سنتی نیستند و یکی از مهم‌ترین رسالت های رسانه، آموزش است و اگر پلیس بتواند یک تعامل تمام قد و حرفه ای با رسانه به وجود بیاورد مطمئناً کارساز خواهد بود.

وی در ادامه تشریح کرد: امنیتی که در ایران وجود دارد ۱۰ برابر امنیت کشور انگلیس است ولی احساس امنیت مردم در کشور انگلیس ۱۰ برابر بیشتر است چون در این کشور رسانه ها در زمینه انتقال احساس امنیت به جامعه بهتر کار کرده اند.

 

باید از ظرفیت و تعامل رسانه در چارچوب قانون، حداکثر استفاده را انجام داد

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه با رسانه است که می توانیم جامعه را به نقش خود آگاه کنیم و به هر یک از نهاد ها نقشی بدهیم تا در حیطه وظایف خود نقش آفرینی کنند، بیان کرد: مردم خیلی از مشکلات و کم کاری های دیگران را به حساب پلیس می گذارند در صورتی که همه نهاد های فرهنگی ، آموزشی جامعه، مساجد، اموزش و پرورش، روحانیون، ائمه جمعه و جماعت و آن‌هایی که تریبون هایی در اختیار دارند در ایجاد امنیت نقش دارند ولی این برای مردم تبیین نشده است.

وی رسانه نگاران را خداوندگاران کلمه دانست و تأکید کرد: باید از ظرفیت رسانه و تعامل با رسانه در چارچوب قانون بیشترین استفاده را انجام دهیم زیرا مردم جامعه پلیسی را دوست ندارند ولی پلیس اجتماعی و پلیسی که جامعه محور باشد را دوست دارند و رسانه می تواند با تعامل خود پلیس اجتماعی را به مردم معرفی کند.

 

انقلاب سایبر با سرعت بسیار بیشتر از انقلاب صنعتی قرن ۱۹ در حال شکل گرفتن است

غلامی با اشاره به اینکه رسانه برادر و همکار پلیس است و در جهت هر چه بهتر همکاری کردن جامعه و پلیس با یکدیگر باید دست پلیس را بگیرد، اظهار کرد: امروزه از آموزش های سنتی نمی توان کارایی لازم را داشته باشیم و باید از بستر فضای مجازی نیز آن آگاهی های خود را به جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان منتقل کنیم.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: امروزه انقلاب سایبری با سرعت بسیار بالاتر از انقلاب صنعتی قرن ۱۹ در حال شکل گرفتن است و لازم است که پلیس همگام با فضای مجازی رشد پیدا کند و به روز باشد و در غیر این صورت عقب خواهد ماند.

 

رسانه می تواند به طرفداران یک سازمان بیفزاید یا چهره یک سازمان را مخدوش کند

فرمانده انتظامی خلیل آباد با بیان اینکه کلید قدرت در قرن ۲۱ فضای سایبر است، افزود: شبکه های اجتماعی ۴۲ میلیون کاربر در ایران دارد ولی همه روزنامه های منتشره در سطح ایران به یک میلیون تیراژ نمی رسد، اگر با شبکه های اجتماعی در واقع همگام و همسو نباشیم عقب مانده هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید فضای مجازی مدیریت شود و با آموزش های لازم از این فضا به نحو لازم استفاده کرد، اظهار داشت: رسانه می تواند به شدت به طرفداران یک سازمان اضافه کند و یا چهره یک سازمان را مخدوش کند.

 

دیدن پلیس باعث به وجود آمدن احساس امنیت در مردم می شود

غلامی با تأکید بر اینکه با مدیریت در فضای مجازی نیازی به گشت های سنتی پلیس نخواهد بود، خاطرنشان کرد: مردم پلیس را پناهگاه خود می دانند و دیدن پلیس احساس امنیت را در مردم به وجود می آورد.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: حضور مردمان خوب، انقلابی، ولایتمدار با پیشینه فرهنگی خوب در شهرستان خلیل آباد باعث شده تا مورد امنیتی مهم و تأثیر گذار در کاهش سطح امنیت شهرستان وجود نداشته باشد.

 

مردم خلیل آباد همکاری بسیار خوبی با پلیس دارند

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم شهرستان همکاری بسیار خوبی با پلیس دارند و مردم با امنیت موجود به راحتی کسب و کار انجام می دهند، اذعان کرد: نیروی انتظامی با استعانت از خداوند متعال و در دستور کار قراردادن منویات رهبری و همکاری آحاد مردم، سپاه، بسیج، دستگاه قضایی و با رعایت قوانین و مقررات کمر همت را در جهت خدمت به مردم بسته است.

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: همه همکاران انتظامی در خراسان رضوی افتخار دارند که خادم رضا هستند و در شهرستان خلیل آباد نیز این موضوع با توجه به وجود جاده ولایت به خوبی مشهود است و باید خدمتگزار خوبی در این زمینه باشیم.

 

امنیت را مدیون خون شهدا و ایثارگری آن‌ها هستیم / پلیس در جهت تثبیت امنیت حداکثر تلاش خود را می کند

غلامی با تأکید بر اینکه انتظامی شهرستان خلیل آباد در استمرار امنیت حداکثر تلاش خود را انجام می دهد، تشریح کرد: امنیت را شهدا با نثار خون و ایثارگری های خود به وجود آوردند و در نیروی انتظامی باب شهادت باز است و به صورت هفتگی و ماهیانه شهدایی در جهت تثبیت امنیت تقدیم نظام و رهبری می شود.

وی در ادامه بیان کرد: با برگزاری کلاس های آگاه سازی با تعامل خوب خود با همه دستگاه ها و مردم و شناسایی آسیب ها و تهدیداتی که در شهرستان وجود دارد تلاش می کنیم که خدمات بسیار شایسته ای را برای مردم شهرستان ارائه دهیم.

 

۲٫۵ درصد تماس ها با مرکز ۱۱۰ مزاحمت تلفنی بوده است

فرمانده انتظامی شهرستان خلیل آباد با اشاره به فعالیت های ۱۱ ماهه پلیس در شهرستان خلیل آباد، تأکید کرد: در ۱۱ ماهه گذشته، ۴ هزار و ۲۳۶ مورد تماس با مرکز ۱۱۰ برقرار شده که ۲۲ درصد از این تماس ها عملیاتی و گشت پلیس اعزام شده است و همچنین ۲٫۵ درصد تماس ها مزاحمت و غیر قابل پیگیری بوده اند.

وی با بیان اینکه ۲۶۰۰ فقره انواع پرونده در ۱۱ ماهه سال ۹۶ تشکیل شده که ۱۶۶۶ به صورت مراجعه حضوری اعلام شکایت شده و باقی از طریق ۱۱۰ صورت گرفته است، اظهار کرد: کاهش ۶۷ درصدی سرقت اتومبیل، کاهش ۹ درصدی سرقت موتور سیکلت، کاهش ۱۰۰ درصدی کیف قابی و در مجموع کاهش ۶ درصدی سرقت ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز از جمله اقدامات پلیس شهرستان خلیل آباد است.

 

افزایش ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در خلیل آباد

غلامی همچنین در ادامه از افزایش ۱۰ درصدی کشف مواد مخدر و کاهش ۱۵ درصدی تصادفات در شهرستان خبر داد و افزود: اکثر کشفیات مواد مخدر در محور بجستان به بردسکن انجام شده است.

وی با بیان اینکه پلیس فتا در شهرستان خلیل آباد افتتاح و راه اندازی شد، ابراز کرد: افتتاح و راه اندازی پلیس فتا نوید بخش امنیت مردم در فضای مجازی و صیانت از اقتدار جمهوری اسلامی ایران است که در راستای فراهم نمودن اعتماد و آرامش مردم شهرستان در فضای مجازی صورت گرفت.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.