خطیب جمعه خلیل‌آباد:

اردوهای راهیان نور گامی مؤثر در برابر مقابله با تهاجم فرهنگی است / شهدا با گذشت و فداکاری خود، ملت را به اقتدار و سربلندی رساندند

شناسهٔ خبر: 77921 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه اردوهای راهیان نور گامی مؤثر در برابر مقابله با تهاجم فرهنگی است، گفت: در اردوهای راهیان نور مردم بی واسطه با پیشگامان جهاد و شهادت آشنا می شوند که امنیت و اقتدار را به ملت اهدا کردند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل آباد ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: زن و شوهر مکمل یکدیگر هستند و مایه شکوفایی و پرورش یکدیگر می شوند.

وی با بیان اینکه آرامش زن باید از نظر اجتماعی و اقتصادی و… تأمین شود، خاطرنشان کرد: ظلم هایی زیادی در جامعه صورت می گیرد که از جمله آن خشونت علیه زنان است و عوامل فرهنگی و اجتماعی زیادی دارد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه ندادن نفقه، بدبینی نسبت به همسر، ممانعت از اشتغال، تعرض، تحقیر، بی اعتنایی و… نیز از جمله عوامل خشونت علیه زنان است، تصریح کرد: زنی که در خانه مورد تحقیر و اهانت قرار می گیرد و در خانه امنیت و آرامش و سلامت روحی و جسمی نداشته باشد مطمئناً اختیاری در زندگی ندارد و این یکی از عوامل خشونت علیه زنان است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: علی رغم اینکه خود را پیرو حضرت زهرا می دانیم ولی در بسیاری از زندگی ما این ضعف ها و مشکلات وجود دارد که باید اصلاح شود.

 

رسیدگی به محرومان و نیازمندان از ملاک های مسلمانی است

ناهیدی با اشاره به هفته نیکوکاری، عنوان کرد: انسان ها در آیات قرآن به دستگیری و گره گشایی از محرومان توصیه شده اند و این رسیدگی به محرومان به حدی بار انسان را سنگین می کند که ملاک مسلمانی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اهمیت نیکوکاری در آیات و روایات به خوبی بیان شده است، تشریح کرد: بی تفاوتی انسان نسبت به محرومان و نیازمندان، انسان را از جمع مسلمانان خارج می کند؛ در این ایام به عنوان هفته نیکوکاری توصیه شده که به نیازمندان و محرومان کمک شود که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

 

مردم باید خود حافظ محیط طبیعی باشند

امام جمعه خلیل آباد ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی، تأکید کرد: ویرانگری بی صدایی در خصوص منابع طبیعی رخ می دهد و این نعمت خدادادی را به نابودی کشانده است.

وی با تأکید بر اینکه برای رهایی از تجاوز به حریم طبیعت باید مردم خود حافظ محیط طبیعی باشند و مراقب عوامل تخریب نظیر آتش زدن، قطع کردن و… باشند، افزود: یکی از سرمایه طبیعت، چوب است و بیش از ۴ هزار نوع محصول صنعتی از چوب تولید می شود.

 

اردوهای راهیان نور گامی مؤثر در برابر مقابله با تهاجم فرهنگی است

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به فرا رسیدن روز راهیان نور، بیان کرد: اهمیت اردوها قابل توجه است و سفرهای راهیان نور که با هدف آشنایی با شهامت و شجاعت شهدا از سال ۷۶ راه اندازی شده، حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در اردوهای راهیان نور مردم بی واسطه با پیشگامان جهاد و شهادت آشنا می شوند که امنیت و اقتدار را به ملت اهدا کردند، افزود: ۲۶ اسفند کاروان هایی از شهرستان خلیل آباد به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه نسل جوان از اردوهای راهیان نور استقبال چشمگیری داشتند و داشته باشند، ابراز کرد: اردوهای راهیان نور گامی مؤثر در برابر مقابله با تهاجم فرهنگی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اردوهای راهیان نور، تأکید کرد: بازدید از مناطق جنگی از دو آسیب فراموشی از دفاع مقدس و تحریف دفاع مقدس پیشگیری می کند.

 

شهدا با گذشت و فداکاری خود، ملت را به اقتدار و سربلندی رساندند

ناهیدی همچنین ضمن گرامیداشت ۲۲ اسفند روز شهدا و بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: شهیدان انسان هایی از خود گذشته و فداکار بودند که ملت خود را به اقتدار و سربلندی رساندند.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران وظایف زیادی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: تبیین مفهوم و فلسفه شهادت در راه خدا و ترویج فرهنگ شهادت طلبی، کشف عوامل بازدارنده فرهنگ شهادت طلبی، تکریم شهیدان از طریق برنامه های یادبود شهدا، حفظ قداست گلزار شهدا و جمع آوری آثار فرهنگی و وصیت نامه های شهدا نیز از جمله وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

امام جمعه خلیل آباد در پایان با بیان اینکه تأمین خدمات مربوط به خانواده های شهدا نیز از جمله وظایف بنیاد شهدا است که باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: امام و رهبری در خصوص خانواده های شهدا فرموده اند که ملت تا ابد مدیون شهدا و خانواده های شهدا هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.