امام‌جمعه خلیل‌آباد:

آستان قدس توجه ویژه ای به محرومان و زائران دارد

شناسهٔ خبر: 78440 -
چاپ خبر چاپ خبر
امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه برنامه آستان قدس بر تبلیغات زیاد و خودنمایی نیست، گفت: آستان توجه ویژه ای به زائران و محرومان داشته و حرکت های خوبی صورت گرفته است.

حجت الاسلام علی ناهیدی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، با اشاره به فعالیت های آستان قدس در ۲ سال گذشته، اظهار داشت: تشکیلات گسترده ای در آستان قدس وجود دارد و تا بخش های مختلف توسط مدیریت جدید به روز شود و رویکرد گذشته آستان قدس از اقتصادی به سمت برنامه های فرهنگی و محرومیت زدایی کشیده شود زمان بر خواهد بود

وی با بیان اینکه تحریم های اقتصادی همان تاثیری که در شرکت های دولتی و خصوصی داشته در تشکیلات آستان قدس داشته است، خاطرنشان کرد: رکود و کمبود تولید برخی از کارخانه جات آستان قدس به واسطه تحریم ها است.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: در حوزه محرومیت زدایی برای اولین بار کمیته ای با عضویت آستان قدس، سپاه و کمیته امداد تشکیل و به شهرستان های مختلف اعتبارات خوبی از طریق آستان قدس داده شد و نیازمندی ها توسط این کمیته رصد و تا مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام به نیازمندان اعطا می شود.

وی اذعان کرد: ارزاق، کارت هدیه ، کمک های درمانی، جهیزیه و موارد زیاد دیگری در راستای کمک به محرومان توسط آستان قدس پرداخت شده است ولی برنامه آستان قدس بر تبلیغات زیاد و خودنمایی نیست.

ناهیدی با تاکید بر اینکه آستان توجه ویژه ای به زائران و محرومان داشته است و حرکت های خوبی صورت گرفته است، عنوان کرد: بیش از ۲۰ هزار نفر از خراسان که زیارت علی بن موسی رضا نرفته بودند یا زمان طولانی از سفر آنها گذشته است به مشهد مقدس اعزام شدند و مهمان حضرت بودند.

وی همچنین در پایان با بیان اینکه ۱۳ هزار برنامه فرهنگی در ایام نوروز توسط آستان قدس انجام می گیرد که قابل توجه است، خاطرنشان کرد: وعده های آیت الله رئیسی در زمان انتخابات مربوط به انتخابات رئیس جمهوری بوده است و قرار نیست آن وعده ها در آستان قدس عملی شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.