مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلیل‌آباد خبر داد؛

پرداخت ۱۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 75814 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلیل آباد از پرداخت مبلغ 19 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان زیر پوشش این نهاد خبر داد و گفت: تأمین عزت، کرامت و استقلال اقتصادی مددجویان نیز از جمله اهداف کمیته امداد است.

محمدرضا حسین پور در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، با بیان اینکه توانمندسازی جامعه هدف کمیته امداد نیز یکی از اهداف این نهاد است، اظهار داشت: سیاست کمیته امداد امام خمینی با پرداخت وام‌های بدون ‏بهره و کم بهره جهت ایجاد اشتغال در بین مددجویان است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: بسیجیان فعال که از نظر کار و اشتغال با مشکلاتی مواجه هستند با برنامه ریزی های انجام شده به تعداد ۳۸ نفر از این افراد وام اشتغال پرداخت شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلیل آباد با تأکید بر اینکه ۲۰ میلیون تومان نیز به یک آب‌نبات سازی برای توسعه کار و تولید این کارگاه پرداخت می شود، ادامه داد: در یک کارگاه دریچه کولر و بخاری در کلاته شادی که ۵ نفر از مددجویان کمیته امداد حضرت امام به کار گیری کرده و مبلغ ۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی بابت ۹۵ خانوار تصویب و پرداخت شده است، تصریح کرد: طرح های مختلفی در بخش های دامداری، کشاورزی، تولیدی، مغازه داری و… نیز به کمیته مراجعه و تسهیلات دریافت کرده اند.

حسین پور با اشاره به طرح تعامل با کارفرمایان جهت کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، اذعان کرد: اختصاص بسته های تشویقی به کارفرمایان یکی از راه های ایجاد انگیزه برای به کارگیری مددجویان بیکار کمیته امداد است.

وی با بیان اینکه کارفرمایان به ازای به کارگیری هر یک از مددجویان کمیته امداد ۲۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند، عنوان کرد: کمک به اشتغال پایدار مددجویان نیز یکی از راه های برون رفت از مشکلات برای این افراد می باشد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه تأمین عزت، کرامت و استقلال اقتصادی مددجویان نیز از جمله اهداف کمیته امداد است، تشریح کرد: اجرای طرح های اشتغال در راستای توانمندسازی مددجویان و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانواده های نیازمند از جمله برنامه های کمیته امداد شهرستان خلیل آباد است.

وی از نظارت مستمر بر اجرای طرح های اشتغال زایی مددجویان این نهاد خبر داد و بیان کرد: با تعاملی که با دستگاه های اجرایی وجود دارد با برگزاری دوره های آموزشی و استعداد سنجی صورت گرفته زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال زایی فراهم می شود.

حسین پور در پایان با بیان اینکه کمیته امداد خلیل آباد بیش از یک هزار خانوار مستمری‌بگیر دارد و علاوه بر این، یک هزار خانوار نیز خدمات دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: آموزش‌های لازم فنی و حرفه‌ای ویژه مددجویان کمیته امداد نیز به صورت مستمر برگزار می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.