- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای اشتغال ۷۶۷ نفر در خلیل آباد / ۱۰۴۶ خلیل آباد در سامانه کارا ثبت نام کرده اند

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه خلیل آباد اظهار داشت: به همت و تلاش دستگاه های اجرایی و دولت در طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان خلیل آباد ۱۰۱ برنامه فرهنگی، قرآنی، اجتماعی، ورزشی، گفتمان های دینی، همایش های بصیرتی، خلاقیت و نوآوری، جشن انقلاب و دیدارهای مردمی و کلنگ زنی و افتتاح ۵۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان در شهرستان خلیل آباد انجام شد.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ۶۵ درصد جمعیت شهرستان خلیل آباد، جمعیت روستایی است و توسعه متوازن، اعتبارات نیز ۵۸ درصد پروژه های افتتاح شده در سطح روستاهای شهرستان و ۴۲ درصد پروژه ها در شهر خلیل آباد و کندر بوده است.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به پروژه های افتتاح شده در دهه فجر سال جاری، تصریح کرد: افتتاح و بهره برداری از ۷ پروژه در بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۶۹ میلیون تومان، ۶ پروژه در حوزه مخابرات با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۲۴ میلیون تومان، ۳ پروژه آموزشی با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان، ۳ پروژه بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۵۳۹ میلیون تومان، ۳ پروژه آب رسانی با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در شهر خلیل آباد، ۶ پروژه برق رسانی با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، ۳ پروژه شهرداری با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان و ۱۵ پروژه بهزیستی با اعتباری بالغ بر ۴۸۰ میلیون تومان بلاعوض و طرح های اشتغال زایی ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان و… از جمله پروژه های دهه فجر در شهرستان خلیل آباد است.

وی با تأکید بر اینکه بیشترین اعتبارات بعد از بخش کشاورزی در حوزه دهیاری ها بوده است، اذعان کرد: افتتاح و بهره برداری از ۳ ساختمان دهیاری در روستاهای کاریزک، محمدآباد و کلاته شادی و آسفالت معابر در روستای مهدی آباد با اعتباری بالغ بر ۴۲۰ میلیون تومان از جمله پروژه های افتتاح شده در روستاها بود.

شاکری با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال و دغدغه رهبری در این زمینه، تشریح کرد: در سال ۹۶ بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای اشتغال ۷۶۷ نفر توسط دستگاه های اجرایی و بانک های عامل پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان اشتغال به خصوص در سطح روستاها می توانند با ثبت نام در سامانه کارا نیز نسبت به دریافت تسهیلات اشتغال اقدام کنند، عنوان کرد: طرح های اولویت دار صنعتی، خدماتی و کشاورزی با کارمزد ۶ درصد در راستای حمایت از اشتغال پایدار در روستاها پذیرفته می شود.

این مقام مسئول همچنین در ادامه تأکید کرد: ۱۰۴۶ نفر در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که ۸۳۹ نفر در بخش کشاورزی، ۱۶۳ نفر در بخش صنعت و ۴۴ نفر در بخش خدمات هستند و این تقاضاها در کارگروه اشتغال شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه اولویت با اشتغال تعاونی ها خواهد بود و شرکت های تعاونی می توانند در این سامانه نیز ثبت نام کنند، خاطرنشان کرد: تا ۲۵۰ میلیون تومان در شهرستان و ۲ میلیارد تومان در استان به طرح هایی که توجیه دار و مورد تأیید دستگاه های اجرایی باشد پرداخت می شود.

انتهای پیام/