وجهه آمریکا بین اقشار مختلف جهان تضعیف شده است

شناسهٔ خبر: 76115 -
چاپ خبر چاپ خبرخبرگزاری فارس: وجهه آمریکا بین اقشار مختلف جهان تضعیف شده است

بررسی‌های یک موسسه نظرسنجی آمریکایی نشان داد از زمان روی کار آمدن ترامپ، وجهه آمریکا بین بزرگسالان، تحصیل کردگان و شهروندان فعال در امور سیاسی کاهش شدیدی یافته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، میزان تایید آمریکا درمناطق مختلف جهان در اولین سال ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در آمریکا کاهش یافت.

بر این اساس، از زمان روی کار آمدن ترامپ، وجهه آمریکا بین «بزرگسالان»، «افراد با درآمد بالا»، «تحصیل کردگان» و «شهروندان بزرگسال» فعال در امور سیاسی، کاهش شدیدی یافته است.

در همین رابطه، موسسه نظرسنجی «گالوپ» با انجام بررسی‌های نموداری به نتایجی جدید دست یافت.

بر اساس این گزارش، میزان تایید رهبری آمریکا در اولین سال ریاست جمهوری ترامپ (سال۲۰۱۷) در همه نمودارهای گرافیکی گروه‌های مختلف افت داشته است. در حالی‌که اقشار فرهیخته، درآمد بالا و ساکنان شهری به‌طور معمول بیش از دیگران رهبری آمریکا را تایید می‌کنند، اما این بار این قضیه برعکس شد.


تظاهرات ضد ترامپ در پاکستان

بررسی سایر متغیرهای جمعیتی افراد با سابقه ۱۲ سال تحصیل یا بیشتر نشان داد که درجه تایید رهبری آمریکا در سطح جهان از ۶۰٫۷ درصد در سال ۲۰۱۶، به ۴۰٫۸ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافت. این مورد بین ساکنان شهری به ۱۹٫۴ درصد و برای افراد با درآمد بالا نیز به ۱۷٫۱ درصد رسید.

بر اساس این گزارش، بیشترین کاهش تایید رهبری آمریکا بین افراد تحصیل‌کرده در «آمریکای مرکزی و لاتین» و «اروپا» بود و در جنوب صحرای آفریقا و آمریکای مرکزی و لاتین این روند بین «افراد با درآمد بالا» مشاهده شد.

از دیگر نکات جالب توجه آمار موسسه گالوپ این بود که کاهش تایید رهبری آمریکا در سال ۲۰۱۷، در «بانوان» بیش از مردان بود.

شدیدترین افت تایید رهبری آمریکا بین افراد مسن‌تر در شرق و جنوب شرقی آسیا رخ داد.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.