فرمانده سپاه خلیل‌آباد خبر داد؛

شرکت بیش از ۴۰۰ دانش آموز بسیجی خلیل آباد در مسابقه کتاب‌خوانی سلام بر ابراهیم

شناسهٔ خبر: 75183 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرمانده سپاه خلیل آباد از برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی سلام بر ابراهیم در شهرستان خلیل آباد خبر داد و گفت: بیش ۲5۰ نفر در مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی سلام بر ابراهیم شرکت کردند.

به گزارش یار خراسانی، ابوالفضل فتوحی عصر امروز در حاشیه برگزاری آزمون کتبی مسابقه کتاب‌خوانی سلام بر ابراهیم که حسینیه حسینی خلیل آباد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهید ابراهیم هادی نیز یک الگوی بسیار مناسب برای اقشار مختلف جامعه از جمله فرهنگیان و دانش آموزان است.

وی با بیان اینکه به همین منظور کتاب سلام بر ابراهیم نیز با قیمت مناسب تهیه شد و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت، خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰۰ نفر خواهر و برادر در این آزمون شرکت داشتند و به سؤالات تستی پاسخ دادند.

فرمانده سپاه خلیل آباد با اشاره به اینکه به ۶۰ نفر از برگزیدگان نیز جوایزی فرهنگی اهدا خواهد شد، تصریح کرد: مسابقه کتاب‌خوانی سلام بر ابراهیم در سطح ۵۰ مدرسه متوسطه اول و دوم شهرستان خلیل آباد برگزار شد.

وی با تأکید بر اینکه ثبت نام برای حضور در این مسابقه و توزیع کتاب «سلام بر ابراهیم» از اواخر آذرماه آغاز شده بود، اذعان کرد: علاقه مندان از اکثر روستاها و شهرهای سطح شهرستان در این مسابقه بزرگ شرکت کردند.

فتوحی با بیان اینکه آشنایی بیشتر دانش آموزان با رشادت های شهیدان یکی از اهداف اصلی برگزاری این مسابقه بود، عنوان کرد: از اهداف دیگر برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی سلام بر ابراهیم، می توان به ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و آشنایی با سیره شهدا و معرفی یک الگوی مناسب برای دانش آموزان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیج یکی از مهم‌ترین ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و فرهنگ ایثار و شهادت است، تشریح کرد: مطالعه یکی از مناسب ترین راه های غنی سازی و بهره جویی از اوقات فراغت است و باید از این ظرفیت در سطح شهرستان به نحو احسن استفاده شود.

کتاب سلام بر ابراهیم در قالب زندگینامه‌ای مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقودالاثر منتشرشده که حاصل بیش از ۵۰ مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان شهید ابراهیم هادی است.

این شهید گمنام و به معنای حقیقی خوش‌نام در اول اردیبهشت ۱۳۳۶، پا به این عرصه خاکی نهاد و در ۲۲ بهمن ۱۳۶۱ در منطقه فکه به آرزوی خود یعنی شهادت اما در گمنامی، دست یافت.

انتهای پیام/

  • IMG_9699
  • IMG_9700
  • IMG_9701
  • IMG_9704
  • IMG_9705
  • IMG_9706

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.