حکم امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی همچنان به قوت خود باقی است

شناسهٔ خبر: 76078 -
چاپ خبر چاپ خبر


امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: حکم ۲۹ سال قبل امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی نویسنده کتاب توهین آمیز آیات شیطانی همچنان به قوت خود باقی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به سالروز صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی نویسنده نویسنده خائن کتاب آیات شیطانی در ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۶۷، گفت: سلمان رشدی همچنان یک کافر مرتد است و از نظر همه مسلمانان حکم امام خمینی (ره) همچنان به قوت خود باقی است.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی و رشد مسلمانان موجب شد تا دنیای استکبار نقشه تخریب چهره دین اسلام و پیامبراعظم (س) را طراحی کند، تصریح کرد: لذا با اجیر کردن افرادی مانند سلمان رشدی دست به تخریب چهره اسلام و پیامبر رحمت زد.

وی با بیان اینکه هدف کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی حمله به پایه های اعتقادی و ایمانی مسلمین بود، اضافه کرد: چرا که با تمسخر و استهزا و توهین به مقدسات اسلامی و توهین به قرآن کریم و حضرت رسول (س) سعی در تزلزل بین صفوف بهم پیوسته مسلمانان را داشت.

مولوی مقدسیان با اشاره به اینکه بعد از حکم تاریخی امام خمینی (ره) در خصوص ارتداد سلمان رشدی موج اعتراضات در سراسر جهان شروع شد، افزود: مسلمانان زیادی برای قتل سلمان رشدی خائن و مرتد اعلام آمادگی کردند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه اقدام امام (ره) برای همیشه تاریخ در اذهان مسلمانان باقی خواهد ماند، اضافه کرد: ما مسلمانان باید بنیه اعتقادی خود را قوی کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان از ما سوء استفاده کنند.

وی ادامه داد: دشمنان و دنیای استکبار همیشه سعی در حمله به اسلام و مقدسات مسلمانان را دارند چرا که آن را درست مقابل خود می بینند.

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.