خطیب جمعه خلیل‌آباد:

جوانان مجاهد و انقلابی زمینه پیشرفت کشور را فراهم کردند / حضور مردم خنثی کننده توطئه ها است

شناسهٔ خبر: 74534 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه جوانان مجاهد و انقلابی زمینه پیشرفت کشور را فراهم کردند، گفت: حضور به موقع و بجای مردم در صحنه ها یکی از کارهای اصلی و مهم بوده که باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان می شود.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: انسان با انگیزه های مختلف در نهضت ها و انقلاب ها و شورش ها وارد می شود و مدتی که از آن نهضت و انقلاب می گذرد جهت گیری ها ممکن است در آن نهضت و انقلاب دگرگون شود.

 

ریزش و رویش در همه انقلاب ها وجود دارد

وی با بیان اینکه ممکن است افراد شرکت کننده در آن نهضت و انقلاب نیز از مسیر خود منحرف شوند، خاطرنشان کرد: عوامل مختلفی نیز زمینه را برای ریزش و رویش در انقلاب ها فراهم می کند و این ریزش ها و رویش ها نیز در نهضت های انبیاء الهی وجود داشته است.

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: افراد نیز در ادامه کار نهضت و انقلاب بر اساس وجود دشواری ها، سختی ها، مشکلات و کمبودها نیز دستخوش دگرگونی ها می شوند و این تغییرات باعث انحراف انقلاب یا مسئولان آن انقلاب می شود.

 

منافقینی در زمان پیامبر بودند که به دنبال ظاهر سازی بودند

وی با تأکید بر اینکه پس از نهضت پیامبر گرامی اسلام در جنگ ها، سختی ها و مشکلات فراوانی بود، اذعان کرد: ولی با همه این موارد، ریزش بسیار کم بود و برخی از منافقین که به ظاهر خواص بودند ظاهر سازی کردند و به پیامبر گرامی اسلامی ایمان نیاوردند ولی در صف اول نماز جمعه و جماعت می ایستادند.

ناهیدی در ادامه عنوان کرد: زمانی که پیامبر حضرت علی (ع) را به عنوان جانشین خود و خلیفه مسلمین معرفی کردند، منافقین چهره خود را آشکار کردند و در میان مسلمانان شکاف و انفاق به وجود آوردند و جنایت های بی شماری را در طول تاریخ به وجود آوردند.

 

ملت ایران تمام قد از امام و رهبر خود حمایت کردند

وی با بیان اینکه نهضت اسلامی به رهبری امام راحل در سال ۴۲ آغاز شد، تشریح کرد: رژیم ستم شاهی در آن زمان بیش از هزاران نفر از ملت ایران را شکنجه داد ولی نتیجه ای نگرفت و ملت بیشتر به صحنه آمدند و از جان خود گذشتند.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه نصرت ها و امداد های غیبی و فداکاری ملت به ویژه جوانان زمینه را برای پیروزی انقلاب فراهم آورد، بیان کرد: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با حمایت از گروه های ضد انقلاب و منافقین هزاران نفر از جوانان مؤمن و انقلابی را شهادت رساندند ولی ملت ایران تمام قد از امام و رهبر خود حمایت کردند.

 

جوانان در هشت سال دفاع مقدس همچون یک سد محکم در برابر دشمن ایستادند

وی با بیان اینکه ملت ایران فتنه های داخلی را خاموش کردند و جنگ هشت ساله را به پیروزی رساندن، تأکید کرد: بعد از پیروزی نیز اشخاصی و گروه های نظیر جبهه ملی، بنی صدر و منافقین بودند که در نظام اهداف آن‌ها با اهداف نظام و رهبری سازگاری نداشت.

حجت الاسلام ناهیدی همچنین در ادامه ابراز کرد: ولی جوانانی همچون باقری ها، کاظمی ها، صیاد شیرازی ها و… جنگ هشت ساله را به خوبی مدیریت کردند و در برابر دشمن همچون یک سد محکم ایستادند و مقاومت کردند و این نظام و انقلاب به ثمر رسید.

 

مقام معظم رهبری به خوبی فتنه ها، شیطنت ها و درگیری های داخل و خارج کشور را مدیریت و خنثی کردند

وی با اشاره به اینکه مجلس بعد از رحلت امام خمینی (ره) مجلس خبرگان نیز یک عالمی مجاهد، مدیری مدبر و حکیمی فرزانه را به عنوان رهبری ملت ایران انتخاب کردند، گفت: آیت الله خامنه ای نیز فتنه ها، شیطنت ها و درگیری های زیادی که در داخل و خارج از کشور وجود داشت را با مدیریت خوب خود خنثی کردند.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه بعد از انقلاب کشورهایی نظیر آمریکا، اسرائیل و آل سعود نیز ناکام ماندند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی دارد که قابل توجه است ولی مشکلاتی نیز به مانند دیگر انقلاب ها و کشورها وجود دارد که با تلاش مسئولان برطرف خواهد شد.

 

جوانان مجاهد و انقلابی زمینه پیشرفت کشور را فراهم کردند / حضور مردم باعث خنثی شدن توطئه ها است

وی همچنین تصریح کرد: جوانان مجاهد و انقلابی که ما در ایران اسلامی داریم بستر ها و زمینه های پیشرفت کشور را فراهم کرده اند و باید تحمل داشته باشیم تا شرایط فعلی بر طرف شود.

ناهیدی در پایان با تأکید بر اینکه حضور مردم در تمام عرصه ها قابل توجه است که در ۲۲ بهمن نیز به اوج خود خواهد رسید، خاطرنشان کرد: حضور به موقع و بجای مردم در صحنه ها یکی از کارهای اصلی و مهم بوده باعث خنثی شدن توطئه های دشمنان می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.