مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد:

تجمیع چاه های کشاورزی در بخش کویر از اولویت های جهاد کشاورزی خلیل آباد است

شناسهٔ خبر: 74798 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد از اجرای طرح تجمیع آبیاری کم فشار چاه های شماره 2 و 3 قدرتیه سعدالدین با اعتباری بالغ بر 440 میلیون تومان خبر داد و گفت: تجمیع چاه های کشاورزی در بخش کویر خلیل آباد از اولویت های جهاد کشاورزی است.

به گزارش یار خراسانی، مجید طاهرپور عصر امروز در مراسم بهره برداری از طرح تجمیع آبیاری کم فشار چاه های شمار ۲ و ۳ قدرتیه روستای سعدالدین از اجرای ۹ پروژه طرح تجمیع چاه های کشاورزی به طور همزمان در سطح شهرستان خبر داد و گفت: آب بحث اصلی بخش کشاورزی است که متأسفانه با مشکلات بسیار شدیدی روبرو است.

وی با بیان اینکه در همین راستا طرح ها نوین آبیاری تحت عنوان تجمیع چاه های کشاورزی در دستور کار جهاد کشاورزی دارد، خاطرنشان کرد: اولویت اجرای طرح تجمیع چاه های کشاورزی در بخش کویر شهرستان بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: این بخش نیز تک محصول و با مشکل آب بسیار جدی دست در گریبان است و امیدواریم بتوانیم بخشی از این مشکل را با تجمیع چاه ها برطرف کنیم.

وی با اشاره به اعتبارات طرح تجمیع آبیاری کم فشار چاه های شمار ۲ و ۳ قدرتیه روستای سعدالدین، اذعان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۶۷ هکتار با طول لوله گذاری ۷ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۴۴۰ میلیون تومان اجرا شد که ۸۵ درصد از اعتبار آن و قریب به ۳۷۴ میلیون تومان توسط دولت پرداخت شده است.

طاهرپور با بیان اینکه ۱۸ الی ۲۰ خانوار از این طرح بهره مند می شوند که فاز ۲ و ۳ آن در بخش کویر انجام خواهد گرفت، عنوان کرد: با راه اندازی این طرح ها و روی آوردن مردم به این سمت بتوانیم گام مؤثری در بحث صرفه جویی و بهره وری آب در منطقه انجام دهیم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه با توجه به بحران های آب موجود در منطقه، مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف آن از اولویت های اول جهاد کشاورزی است، تشریح کرد: اعتبارات خوبی در بحث آبیاری های کم فشار و لوله گذاری چاه موتورها وجود دارد.

 

خلیل آباد با کمبود و بحران آب روبرو است / صرفه جویی در مصرف آب لازم و ضروری است

مجتبی شاکری همچنین در این مراسم با بیان اینکه بحران و تنش آبی در کشور نیز مشکلاتی را به وجود آورده است، تأکید کرد: بهترین اقدامی که می توانند در بهره وری صحیح از منابع آبی کمک کند، روش های نوین آبیاری و لوله گذاری است.

وی با اشاره به اینکه دولت علی رغم مشکلات اقتصادی، نگاه ویژه ای به این بخش داشته است، بیان کرد: کمک بلاعوض دولت به بحث آبیاری تحت فشار نیز دغدغه مسئولان در بحث آب را می رساند و امیدواریم اقدامات موثرتری جهاد کشاورزی به منظور بهره وری مناسب تر انجام دهد.

فرماندار خلیل آباد همچنین در ادامه اظهار کرد: منطقه خلیل آباد نیز با کمبود و بحران آب مواجه است و این آب متعلق به همه نسل ها است و باید به نحو صحیحی استفاده شود تا آیندگان نیز از این نعمت خدادادی بهره‌مند شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات ارزنده ای که در حوزه مصرف بهینه و بهره وری صحیح آب توسط جهاد کشاورزی صورت گرفته ولی صرفه جویی در مصرف آب لازم و ضروری است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.