مدیر آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد:

انجام وظیفه در نظام جمهوری اسلامی یک جهاد محسوب می شود / جهاد امروز دانش آموزان، جهاد علمی است

شناسهٔ خبر: 76154 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد با بیان اینکه امروز هر شخصی باید به فراخور توان خود جهاد فرهنگی، علمی، اقتصادی، دفاعی، دیپلماسی و... داشته باشد، گفت: انجام وظیفه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک جهاد محسوب می شود و دانش آموزان امروز باید در جهاد علمی خود سربلند باشند.

به گزارش یار خراسانی، حسن صداقتی شب گذشته در یادواره شهید ابراهیم هادی و شهید غلامرضا پاکزاد که در سالن اجتماعات کانون سلمان با حضور پرشور دانش آموزان، خانواده معظم شهدا، مسئولان، عموم مردم و خانواده شهید هادی و شهید پاکزاد برگزار شد، اظهار داشت: کلام فرهنگیان در سر کلاس در کنار واژه های علمی باید واژه ایثار و شهادت باشد و این یک رسالت بزرگ در آموزش و پرورش است.

وی همچنین با بیان اینکه قنات یک کلید واژه مهم در آموزش و پرورش محسوب می شود که شامل قرآن، نماز، امام شناسی و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است، خاطرنشان کرد: اگر دانش آموزان در سایه معارف قرآنی، اقامه نماز، عمل به سیره امامان معصوم تلاش کنند و در مسیر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کوشا باشند مطمئن هستیم که این کشور بیمه است.

 

قرآن نسخه شفا بخش همه بشریت است

مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد با تأکید بر اینک فرهنگیان باید دانش آموزان را در کنار دروس تخصصی خود با معارف قرآنی، فرهنگ ایثار و شهادت و تکالیفی به منظور تدبر در آیات قرآن آشنا کنند، تصریح کرد: اگر می گوئیم یکی از رسالت های آموزش و پرورش توجه به قرآن است چون بر این باور و اعتقاد هستیم که قرآن نسخه شفا بخش همه بشریت است اگر به آن عمل شود.

وی با اشاره به اینکه در قرآن همه چیز به خوبی بیان شده است، اذعان کرد: یادواره مشترک شهید ابراهیم هادی و شهید غلامرضا پاکزاد نیز به منظور آشنا کردن دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت در خلیل آباد برگزار شد.

 

یادواره های شهدا به منظور آشنایی دانش آموزان با گذشته پرافتخار ایران اسلامی برگزار می شود

صداقتی با بیان اینکه شهید ابراهیم هادی یکی از شهدای نمونه ای بود که در زمان ستم شاهی خوب درخشید، عنوان کرد: فراز های کتاب شهید ابراهیم هادی نیز ما را در راه بهتر زیستن و مبارزه با نفس و خویشتن داری کمک زیادی می کند.

وی با تأکید بر اینکه برپایی این یادواره ها و نشست ها کمک کند که دانش آموزان با گذشته پرافتخار ایران اسلامی آشنا شوند، تشریح کرد: دانش آموزان باید بدانند که این انقلاب ارزان به دست نیامده است و نباید فراموش نکنیم که آسایش امروز ما در سایه جانفشانی و ازخود گذشتگی عده زیادی بوده که شهید، جانباز، اسیر شدند و آنها رفتند تا ما بمانیم.

 

انجام وظیفه در نظام جمهوری اسلامی یک جهاد محسوب می شود

این مقام مسئول با بیان اینکه باید کاری کنیم که ارزش های نظام در زندگی ما تبلور عینی پیدا کند، تأکید کرد: جامعه باید به گونه ای باشد که شهدا از وجود چنین جامعه ای راضی باشند و باید طوری زندگی کنیم که مدیون شهدا نباشیم.

وی در پایان با تأکید بر اینکه امروز هر شخصی باید به فراخور توان خود جهاد فرهنگی، علمی، اقتصادی، دفاعی، دیپلماسی و… داشته باشد، خاطرنشان کرد: انجام وظیفه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک جهاد محسوب می شود و دانش آموزان امروز باید در جهاد علمی خود سربلند باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.