رئیس سازمان تأمین اجتماعی خلیل‌آباد مطرح کرد:

ارائه خدمات به کشاورزان و کارگران، اولویت اول تأمین اجتماعی خلیل آباد / ۱۶ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی در خلیل آباد وجود دارد

شناسهٔ خبر: 75612 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس تأمین اجتماعی خلیل آباد اولویت اول این سازمان در شهرستان را ارائه خدمات به کشاورزان و کارگران دانست و گفت: 16 هزار و 520 نفر در خلیل آباد تحت پوشش تأمین اجتماعی شهرستان شامل بیمه شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی قرار دارند.

به گزارش یار خراسانی، رضا خطائی، عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان خلیل آباد با اشاره به دستاوردها تأمین اجتماعی در سطح شهرستان اظهار داشت: شعبه خلیل آباد قبل از سال ۸۵ زیر نظر شعبه کاشمر اداره می شد و از سال ۸۵ به بعد شعبه اقماری در شهرستان خلیل آباد با یک کارمند افتتاح شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۳ شعبه اقماری خلیل آباد با تلاش های مدیرکل وقت به شعبه اصلی ارتقاء و با ارائه کلیه خدمات به بیمه شدگان به صورت مستقل کار خود را شروع کرد.

رئیس تأمین اجتماعی خلیل آباد با بیان اینکه ۱۶ هزار و ۵۲۰ نفر تعداد کل افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی شهرستان شامل بیمه شدگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی است، خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد بیمه شدگان شهرستان در بخش کشاورزی هستند.

وی با تأکید بر اینکه ۴ هزار و ۵۰۰ نفر تعداد بیمه شدگان اجباری اصلی تحت پوشش شعبه خلیل آباد هستند که تعداد آن با خانواده به ۱۳ هزار و ۸۵۰ نفر می رسد، تصریح کرد: تعداد بیمه شدگان خاص ۷۵۰ نفر اصلی که به تفکیک شامل ۲۱۱ نفر مشاغل آزاد، ۱۵ نفر اختیاری، ۱۶۲ نفر بافندگان، ۲۴۰ نفر کارگران ساختمانی که با خانواده به بیش از ۱۸۹۰ نفر می رسند.

خطائی همچنین با اشاره به اینکه تعداد مستمری بگیران اصلی شعبه ۴۵۰ نفر هستند که با افراد تبعی ۷۶۳ نفر می باشند که حدود ۱۶% نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اذعان کرد: میزان پرداختی شعبه در ۹ ماهه سال جاری در حوزه تعهدات بلند مدت مبلغ ۲۸ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال و در قسمت تعهدات کوتاه مدت ۳ میلیارد و ۴۶ میلیون ریال است که به ترتیب در قسمت تعهدات بلند مدت ۳۵ درصد و تعهدات کوتاه مدت ۶۰ درصد نسبت به سال ۹۵ رشد داشته است.

وی وجود فرصت های مناسب جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار های مختلف را از جمله نقطه قوت شهرستان دانست و عنوان کرد: این فرصت ها می تواند با راه اندازی کارخانه جات به خصوص در زمینه صنایع تبدیلی می توان بر تعداد افراد شاغل و بیمه شده شهرستان افزود.

این مقام مسئول همچنین در ادامه تشریح کرد: از دستاوردهای شاخص شعبه در حوزه ارائه خدمات و گسترش سطح پوشش بیمه ای می توان به موضوع تشکیل کمیته اطلاع رسانی همکاران در مباحث بیمه مشاغل آزاد، اختیاری و زنان خانه دار اشاره کرد که باعث افزایش بیمه شده در این بخش شده است.

وی گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان خلیل آباد به عنوان قطب کشاورزی منطقه ترشیز، اولویت اصلی برنامه های شعبه تأمین اجتماعی در این شهرستان، ارائه خدمات بیمه ای و درمانی به این قشر از بیمه شدگان در سطح شهرستان است.

خطائی همچنین در پایان با اشاره به خدمات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی، خاطرنشان کرد: به منظور گسترش سطح پوشش بیمه ای برای اقشار مختلف جامعه از کلیه زنان و مردان که فاقد پوشش بیمه ای هستند می توانند با مراجعه به شعبه تأمین اجتماعی خلیل آباد از بیمه خود اظهاری (مردان) و بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد با مبلغ حداقل ۱۱۱ هزار تومان و حداکثر ۱۶۷ هزار تومان در ماه ( سال۹۶) از مزایای بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی و یا از بیمه اختیاری با نرخ بیمه ۲۶% با مبلغ ۲۴۱ هزار تومان در ماه همراه با دفترچه درمان که با حداقل سابقه یک ماه و یا داشتن کارت پایان خدمت با حداکثر سن ۵۰ سال بهره مند شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.