بخشدار ششطراز خبر داد؛

گازرسانی به دهستان کویر با اعتباری قریب به ۹۰ میلیارد ریال / پایان بهار ۹۷، گاز به خط انتقال ۹ روستای کویری ششطراز تزریق می شود

شناسهٔ خبر: 74127 -
چاپ خبر چاپ خبر
بخشدار ششطراز از گازرسانی به دهستان کویر با اعتباری قریب به 90 میلیارد ریال خبر داد و گفت: در حال حاضر عملیات لوله گذاری همه روستاها به پایان رسیده و قریب به 50 درصد از خط انتقال نیز اجرا شده و تا اواخر بهار سال 1397 گاز به خط تزریق می شود.

محمد قربانی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، از تحولات و پیشرفت های چشم گیر طی سال ۱۳۹۶ بخش ششطراز در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی خبر داد و اظهار داشت: در حوزه سیاسی شرکت بیش از ۹۰ درصد مردان و زنان فهیم روستاهای تابعه بخش ششطراز و شهر کندر در دوازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از دو جنبه حائز اهمیت بود.

 

جلب مشارکت مردم در قالب تشکل های مردم نهاد از اهداف دولت است

وی با بیان اینکه رقابت بسیار جدی داوطلبان جوان و تحصیل‌کرده در کنار بزرگان با تجربه در فضایی سرشار از صمیمت و احترام متقابل، جلوه هایی بسیار زیبا از رشد عقلانی و اجتماعی مردمان این خطه از ترشیز بزرگ را نمایش گذاشت، خاطرنشان کرد: نتیجه این رقابت، ترکیب بسیار عالی شوراهای اسلامی در همه روستاها و شهر کندر است.

بخشدار ششطراز ادامه داد: علاوه بر این حضور حماسی و پرشور مردم در پای صندوق های رأی در کمال آرامش و در محیطی امن و اطمینان بخش، کمترین شائبه ای را برای ایشان به وجود نیاورده بود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه اجتماعی یکی از دغدغه ها و برنامه های محوری دولت تدبیر و امید، جلب مشارکت هدفمند و سازماندهی شده ی مردم در قالب انواع تشکل های مدنی است، تصریح کرد: در این راستا بخشداری ششطراز به عنوان نماینده ی عالی دولت در دو عرصه موفقیت های چشمگیری و بی سابقه ای به دست آورده است.

 

ثبت نام اولیه بیش از ۲۵ تشکل مردم نهاد در بخش ششطراز / مجوز فعالیت ۱۷ تشکل تا پایان سال صادر می شود

قربانی در ادامه با اشاره به جایگاه سازمان های مردم نهاد، اذعان کرد: سازمان های مردم نهاد به عنوان حلقه حد واسط بین دولت و جامعه محسوب می شود که در حداقل کارکرد خود همچون یک پل ارتباطی دائم و شفاف از یک سو مشکلات، تنگناها، نیازها و خواست های عمومی را به دولت منعکس می کند.

وی همچنین در ادامه اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد از سوی دیگر مردم را از ظرفیت ها، مسئولیت ها و محدودیت های دولت آگاه می سازند که در همین راستا طی سال های جاری بیش از ۲۵ تشکل مردم نهاد در سطح بخش ششطراز توسط علاقه مندان به فعالیت در این عرصه به ثبت اولیه رسیده است.

وی با بیان اینکه ۱۷ تشکل در موضوعات گوناگون شامل اجتماعی، گردشگری، میراث فرهنگی، بهداشت و درمان و… در مرحله اخذ استعلامات نهایی هستند و تا پایان سال مجوز فعالیت آن ها صادر می شود، عنوان کرد: در حالی که قبل از این حتی یک تشکل مردم نهاد ثبت شده نیز در سطح بخش وجود نداشت.

 

گازرسانی به دهستان کویر با اعتباری قریب به ۹۰ میلیارد ریال

این مقام مسئول با اشاره به تشکل هیئت های اندیشه ورزی روستایی، تشریح کرد: این هیئت ها به عنوان بازوی مشورتی دهیاری ها در چندین حوزه از قبیل فرهنگی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، اجتماعی و… تعریف شده اند که در تعدادی از روستاهای بخش این هیئت ها به صورت کامل تشکیل و احکام مربوطه نیز صادر شده که مهم‌ترین کارکرد این هیئت ها مشارکت سازماندهی شده گروه های مختلف مردم در امور مربوط به روستا است.

وی در خصوص فعالیت های انجام شده در حوزه عمرانی بخش ششطراز، بیان کرد: در زمینه پروژه های عمرانی زیربنایی سه پروژه مهم و حیاتی در سطح بخش ششطراز اجرایی گردیده که پروژه گازرسانی به دهستان کویر با اعتباری قریب به ۹۰ میلیارد ریال با مدیریت عالی فرماندار شهرستان و تلاش و پیگیری های مجدانه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به ثمر نشست.

 

پایان بهار ۹۷، گاز به خط انتقال ۹ روستای کویری ششطراز تزریق می شود

قربانی همچنین در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر عملیات لوله گذاری همه روستاها به پایان رسیده و قریب به ۵۰ درصد از خط انتقال نیز اجرا شده و تا اواخر بهار سال ۱۳۹۷ گاز به خط تزریق می شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه آب رسانی بخش ششطراز، ابراز کرد: پروژه آب رسانی به دهستان کویر با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال از سال ۱۳۹۵ آغاز و امسال به پایان رسید که شامل سه حلقه چاه موتور و بیش از ۳۰ کیلومتر خط انتقال است.

 

تکمیل مجمع گلخانه ای کندر برای ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند

بخشدار ششطراز همچنین گفت: مجتمع گلخانه ای ۵۰ واحدی کندر دیگر پروژه عمرانی زیربنایی بخش ششطراز است که در راستای اشتغال فارغ التحصیلان بخش کشاورزی این مجتمع در زمینی به مساحت ۳۳ هکتار با امکانات زیربنایی کامل از قبیل آب و برق احداث گردیده و امسال به شبکه گاز نیز متصل می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه واحد از این مجتمع کاملاً فعال هستند، تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته جهت پرداخت تسهیلات اشتغال توسعه روستایی تا پایان امسال همه واحدها فعال می شوند که با تکمیل آن ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می شوند.

 

آسفالت بیش از ۳۶ هزار مترمربع از معابر بخش ششطراز در سال جاری

قربانی اجرای طرح هادی و بهسازی معابر عمومی روستایی را از مهم‌ترین پروژه های عمرانی عمومی در بخش ششطراز دانست و اذعان کرد: طی شش ماهه اول سال ۱۳۹۶ بخش از طرح هادی هفت روستای تابعه بخش به بهره برداری رسیده که از حیث حجم آسفالت انجام شده کاملاً بی سابقه بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است بیش از ۳۶ هزار متر مربع آسفالت معابر انجام می شود که بیش از ۶۰ درصد آن در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.