مسئولان گره‌گشایی کنند / گرانی، رکود اقتصادی و بیکاری باعث سرخوردگی می‌شود

شناسهٔ خبر: 72271 -
چاپ خبر چاپ خبر


وزیر سابق ارشاد اسلامی گفت: دشمنان سعی می‌کنند از مشکلات و نقایص جامعه به نفع خود بهره‌برداری کنند بنابراین مسئولان باید با همت و جدیت مشکلات را از سرراه مردم بردارند و نقطه ضعفی برای سوء استفاده دشمنان باقی نگذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد حسینی وزیر سابق ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: یکی از بارزترین ویژ‌گی‌های انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است و این حضور مردم بود که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

وی افزود: برخلاف آنچه که گروه‌های مختلف سیاسی مانند گروه‌های مسلح، چپ و سازمان‌های مختلف که شعار می‌دادند تنها راه رهایی، جنگ مسلحانه است امام خمینی(ره) اعتقاد داشتند که خود مردم باید خواهان یک تغییر و تحول بنیادین باشند و علاقه به انقلاب داشته باشند تا انقلاب به پیروزی برسد که همینطور هم شد.

حسینی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که در دیدار اخیرشان با مردم قم فرمودند؛ باید از هوشیاری و حضور مردم در صحنه‌های گوناگون تقدیر کرد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی طی این ۳۹ سال هر گاه مشکل جدی سر راه انقلاب به وجود می‌آمد مردم با حضور جدی و موثر خود در صحنه آن مشکل را حل و موانع را از سر راه انقلاب برداشتند.

وزیر سابق ارشاد اسلامی درباره مقابله مردم با فتنه‌ها و توطئه‌ها، ابراز کرد: در این سالها ملت ایران نشان دادند که هرگز در مواجهه با فتنه، با فتنه‌گران همراه نمی‌شوند و این امر در ماجرای کوی دانشگاه و اعتصاب عده‌ای از نمایندگان در مجلس ششم برهمگان ثابت شد همچنین در فتنه سال ۸۸ نیز مردم بابصیرت ایران نه تنها با فتنه‌گران همراهی نکردند بلکه با خلق حماسه‌ای بی نظیر در ۹ دی قضایا را به نفع نظام اسلامی خاتمه دادند.

وی با تاکید بر اینکه مردم بابصیرت و شریف ایران همواره در مقاطع مختلف همچون انتخابات‌ با حضوری چشمگیر حمایت و پشتیبانی خود را از نظام اسلامی به منصه ظهور گذاشته‌اند، گفت: در حوادث اخیر نیز مردم با وجودی که گلایه‌ها و نارضایتی‌هایی نسبت به عملکرد مسئولین داشتند، وقتی مشاهده کردند عده‌ای با سوء استفاده از مطالبات برحق مردم و با تحریک دشمنان انقلاب اسلامی علیه قرآن و نظام اسلامی قدعلم کردند، پرچم آتش زدند و به مقدسات بی‌احترامی کردند، راه خود را از فتنه‌گران جدا کردند و نه تنها با آنها همراهی نکردند بلکه آنها را با حضور پرشور و اجتماعات عظیم خود محکوم کردند.

حسینی ادامه داد: حضور گسترده مردم در سراسر کشور پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان نظام اسلامی یعنی آمریکا و اسرائیل، خاندان خبیث آل‌سعود و مجریان آنها منافقین و سلطنت‌طلب‌ها بود، وزارت خارجه آمریکا رسما از کشورهای دیگر خواسته بود که از آشوبگران در ایران حمایت کنند. بنابراین هر قدر از بصیرت، صبر و پایداری مردم تقدیر شود باز هم کم است، زمانی که مردم این چنین حامی انقلاب و نظام خود باشند قطعا تحرکات دشمن اثری نخواهد داشت.

وزیر سابق ارشاد اسلامی اضافه کرد: معاندین و منافقین سعی می‌کنند از مشکلات و نقایص جامعه به نفع خود بهره‌برداری کنند بنابراین مسئولان باید همت بیشتری از خود نشان دهند، گره‌گشایی کنند و با جدیت مشکلات را از سرراه مردم بردارند و نقطه ضعفی برای سوء استفاده دشمنان باقی نگذارند. 

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمودند ما از دشمنان خارجی نگران نیستیم آنچه که ما را نگران می‌کند ضعف‌های داخلی است، براین اساس اگر نقطه ضعف‌ها برطرف نشود و مشکلات گرانی، رکود اقتصادی و بیکاری باقی بماند سبب سرخوردگی و بی‌تفاوتی مردم و در نهایت مشکلات پیچیده‌تری برای کشور و نظام اسلامی می‌شود. 

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.