ضریب امنیت تربت جام افزایش یافته است

شناسهٔ خبر: 72819 -
چاپ خبر چاپ خبر


دادستان تربت جام گفت: با همکاری مجموعه نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی، اجرایی، قضایی و همت همه جانبه مردم در پیشگیری از جرائم ضریب امنیتی شهرستان تربت جام به طور محسوس بالا رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جام روز، قنبری راد دادستان تربت جام بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان و معتمدین شیعه و اهل سنت شهرستان که در هیئت حسینی برگزار شد گفت: با همکاری مجموعه نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی، اجرایی، قضایی و همت همه جانبه مردم در پیشگیری از جرائم ضریب امنیتی شهرستان تربت جام به طور محسوس بالا رفته است.

قنبری راد افزود: از سال گذشته تا کنون بیش از ۲۰ جلسه شورای پیشگیری از جرم در دستگاه قضایی برگزار شده که نتایج خوبی حاصل گردید که در حال حاضر شاهد ارتقای امنیت وآرامش پایدار در شهرستان هستیم.

وی با اشاره به اجرای قانون تصریح کرد: در نظام اسلامی همه باید مقید به قانون و قانونگرایی باشیم بعضی افراد به دنبال دور زدن قانون هستند و دادستانی در برخورد با معضلات اجتماعی فراتر از قانون عمل می کنند و سارقین تا پایان محکومیت به بند باز منتقل نمی شوند.

دادستان تربت جام با اشاره به نحوه برخورد مختل کنندگان امنیت عمومی بیان داشت: برخورد قوه قضایی با افرادی که در امنیت اختلال ایجاد می کنند بسیار جدی است و نیاز به همکاری همگان هستیم.

قنبری راد با اشاره به محرمانه بودن شهادت شهود خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه قانون در سال ۹۴ شهادت شهود بر اساس قانون در دفتر حمایت از شهود مشخصات افراد به طور محرمانه ثبت و اظهارات آنان از طریق کد به قاضی پرونده اعلام می شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه شهادت کذب و دروغگویی یک از معظلات دادرسی شده است که وقت دستگاه قضایی گرفته و موجب خسران دنیوی و اخروی می شود که باید کارهای فرهنگی صورت بگیرد تا شاهد این گونه رفتارها نا پسند نباشیم.

دادستان تربت جام با اشاره به ریخته شدن پسآب های خانگی در معابر و خیابان ها عنوان داشت: متاسفانه شاهد افزایش هدایت پسآب خانگی به خیابان ها ومعابر هستیم که باعث شده سلامت جامعه به خطر بیفتد که تا کنون با تذکر و عدم تشکیل پرونده کیفری مشکل رفع شود که به همت شورای بهداشت بالغ بر ۸۰۰ مجاری فاضلاب خانگی مسدود شده است.

قنبری راد با اشاره به تامین روشنایی و جلوگیری از ورود موتور سیکلت به بوستان ها یاد آور شد: ورود موتور سیکلت به بوستان ها ممنوع و در صورت مشاهده و توقیف تا شش در پارکینیگ نگهداری می شود و شهردار موظف است مسیرهای ورود موتور سیکلت به پارک ها را مسدود و نسبت روشنایی معابر بوستان اقدام نماید.

وی با اشاره به جمع آوری خرد فروشان گفت: نیروی انتظامی در اجرای طرح جمع آوری خرد فروشان به صورت جدی برخورد می کند و در حوزه اصلاح وپیشگیری شرایط ایده آل داریم ولی متاسفانه جامعه نسبت به بازگشت این افراد به پذیرش خوبی ندارند و باعث می شود که مجددا به سراغ خرید و فروش مواد مخدر بروند.

دادستان تربت جام با اشاره به کمبود نیرو در دستگاه قضایی این شهرستان ابراز داشت: کادر اداری و قضایی نسبت به گذشته افزایش یافته که اکنون پنج شعبه دادیاری داریم و قضات شهرستان براساس حجم کاری در طول روز دو برابر مصوب تلاش تا کمبود نیرو نسبت به پرونده های ورودی را جبران کنند.

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.