خطیب جمعه خلیل‌آباد:

شورای عالی فضای مجازی در ساماندهی این فضا کار قابل توجهی انجام نداده است / باید مدیریت لازم بر فضای مجازی و کانال های تلگرامی صورت گیرد

شناسهٔ خبر: 73687 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه باید مدیریت لازم بر فضای مجازی و کانال های تلگرامی صورت گیرد، گفت: قوه قضائیه دستور مسدود کردن 8 هزار کانال تلگرامی را صادر کرد ولی متأسفانه وزارت ارتباطات در این قسمت کار قابل توجهی انجام نداده اند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: فضای مجازی بحثی است که خیلی ها توجه لازم را به آن ندارند و بارها در سخنان مقام معظم رهبری بر این موضوع تأکید شده است.

 

فضای مجازی فساد و فحشا را به درون خانواده ها آورده است

وی با بیان اینکه فضای مجازی در هیچ زمانی مثل امروز نبوده است، خاطرنشان کرد: امروزه فضای مجازی مثل رودخانه ای است که هر لحظه خروشان تر می شود و بلای جان کشور شده است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه فضای مجازی نه تنها دین و اخلاق، بلکه تمام مقدسات را هدف قرار داده و فساد و فحشا را به درون خانواده ها آورده است، تصریح کرد: این فضا باعث علاوه بر متلاشی کردن خانواده ها، خطری مهم برای انقلاب، نظام و امنیت جامعه است.

 

فضای مجازی رودخانه ای است که نیاز به سد دارد

وی با اشاره به اینکه این رودخانه نیاز به سد دارد و به اندازه انقلاب اسلامی مهم است، اذعان کرد: فضای مجازی برای ملت ایران اسلام یک تهدید و یک فرصت محسوب می شود و گاهی به یک اقیانوس پهناور تشبیه شده است.

ناهیدی با بیان اینکه هرکجا که تلفن همراه وجود دارد، کانال، ماهواره و تلگرام رسوخ پیدا کرده است، عنوان کرد: یکی از ویژگی های فضای مجازی این است که هر یک نفر، یک رسانه محسوب می شود و انسان در فاصله چند ثانیه می تواند به همه اخبار و اطلاعات دست پیدا کند.

 

دشمن با استفاده از فضای مجازی به دنبال ناتوی فرهنگی علیه انقلاب است

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه این فضا، هزینه، مکان و محدودیت ندارد، تشریح کرد: در هر دقیقه ای حدود دو میلیون پیام در فضای مجازی رد و بدل می شود و این آمار در ساعت و روز و… سرسام آور می شود.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه دشمن در فضای مجازی برای حل اقتصاد مقاومتی ۴۰ آسیب درست کرده است و پهلوی را بازسازی می کنند و هزاران شبهه نیز برای کشور ایجاد کردند، تأکید کرد: گسترش ناتوی فرهنگی، شبهه افکنی، تبلیغ علیه انقلاب اسلامی، تزریق یاس و ناامیدی، تخریب اقوام ایرانی، سست کردن اراده ها از جمله اهداف دشمن در فضای مجازی است.

 

علی رغم تأکیدات مقام معظم رهبری هنوز نابسامانی های زیادی در فضای مجازی وجود دارد

وی با بیان اینکه ارتباط در خانه بین زن و شوهر نیز با وجود این فضا کمتر شده است، ابراز کرد: ارتباط با نامحرم، اتلاف وقت و کاهش بهره وری و… از آثار سو فضای مجازی است و بر طبق آمار ۷۲ درصد استفاده کنندگان از فضای مجازی نیز جوانان هستند.

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به اینکه دشواری های نظارتی در این عرصه وجود دارد که فرهنگ اسلامی را هدف قرار داده است، بیان کرد: علی رغم تأکیدات مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ هنوز نابسامانی های زیادی در فضای مجازی وجود دارد در حالی که بسیاری از کشورها نیز در سامان دادن این فضا اقداماتی را انجام داده اند.

 

شورای عالی فضای مجازی در ساماندهی این فضا کار قابل توجهی انجام نداده است

وی با تأکید بر اینکه ساماندهی این فضا بر عهده شورای عالی فضای مجازی گذاشته شده است، گفت: متأسفانه شورای عالی فضای مجازی در این زمینه کار قابل توجهی نکرده اند و مدیریت دوسوم فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است و هیچ کنترلی بر روی آن نداریم.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه قوه قضائیه دستور مسدود کردن ۸ هزار کانال تلگرامی که بر علیه کشور در حال فعالیت هستند را صادر کرد ولی متأسفانه وزارت ارتباطات در این قسمت کار قابل توجهی انجام نداده اند، تصریح کرد: ۲۵۰۰ نفر از طریق تلگرام در چندین گروه ساماندهی شده اند که آموزش های لازم را برای روش های تجمعات، مبارزه با پلیس و ساخت مهمات و… را فرا گرفتند.

 

باید مدیریت لازم بر فضای مجازی و کانال های تلگرامی صورت گیرد

وی با تأکید بر اینکه مجلس خبرگان رهبری به صراحت اعلام کردند که فرماندهی این اغتشاشات در دست فتنه گران فضای مجازی بود، اذعان کرد: بر فضای مجازی و کانال های تلگرامی باید مدیریت لازم صورت گیرد و مردم نیز باید مراقب فرزندان و خانواده خود باشند.

ناهیدی همچنین در ادامه ضمن عرض تبریک به مناسبت دوازده بهمن سالروز بازگشت امام به ایران و برتری اراده داخلی بر اراده خارجی، عنوان کرد: در چنین روزی هواپیمای حامل امام بر خلاف خواست نظام شاهنشاهی، دولت بختیار و کشورهای غربی به سمت ایران پرواز کرد.

 

شهادت حضرت زهرا (س) سند حقانیت حضرت علی (ع) بود

وی در ادامه ضمن تسلیت فرا رسیدن شهادت حضرت فاطمه (س)، تشریح کرد: وظیفه ما در این ایام در مقابل مصیبت حضرت زهرا (س) این است که هر چه در توان داریم انجام دهیم و در حد وسع خود در عزاداری ها شرکت کنیم تا مرحمی بر درد پیامبر باشد.

امام جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه شهادت حضرت زهرا (س) سند حقانیت علی ابی طالب (ع) است، بیان کرد: شخصیت حضرت زهرا (س) در ابعاد سیاسی، اجتماعی و جهادی شخصیت ممتاز و برجسته ای بود.

وی در پایان با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) تمام دوران کودکی خود را در آغوش پدری گذراند که در حال یک مبارزه عظیم فراموش نشدنی بود، خاطرنشان کرد: باید به عنوان شیعه آن حضرت نیز در مقابل ظلم بایستیم و حق گریز و قانون گریز نباشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.