خطیب جمعه خلیل آباد:

تشکر هزار باره رهبری از مردم پیام های زیادی دارد / مسئولان در جهت حل مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند

شناسهٔ خبر: 72037 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه مسئولان باید در راستای حل مشکلات معیشتی مردم و مبارزه با مفاسد اقتصادی اهتمام ویژه ای داشته باشند، گفت: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که نه یک بار بلکه هزار بار از مردم تشکر می کنم و این می تواند پیام های زیادی داشته باشد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از مردم قم، اظهار داشت: اینکه مقام معظم رهبری فرمودند هزار بار از مردم بابت حضور شجاعانه و با بصیرت در راهپیمایی های اخیر تشکر می کنم می تواند پیام های زیادی داشته باشد.

 

حضور مردم دشمنان نظام و انقلاب را ناکام گذاشت

وی حرکت های اعتراضی که ابتدا از مشهد شروع شد در نوع خود یک پدیده کم سابقه در حیات انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: از سال ۵۷ تا کنون هیچ اعتراضی به غیر از کوی دانشگاه و فتنه ۸۸ که تنها در کلان شهر بود، در شهر های دیگر شکل نگرفته بود.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه حضور با شکوه و با بصیرت مردم باعث شد که آشوب گران و دشمنان ناکام بمانند، تصریح کرد: دشمن همیشه به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی است و این خواب را همیشه می بیند و به دنبال این بود که در آشوب های اخیر این خواب را به واقعیت تبدیل کند ولی حضور مردم دشمنان نظام و انقلاب را ناکام گذاشت.

 

تشکر هزار باره رهبری از مردم پیام های زیادی دارد

وی با تأکید بر اینکه مردم همواره در بزنگاه های این نظام کارساز هستند و مشکلات نا امنی و آشوب را رفع می کنند و این یعنی حرف اصلی انقلاب را مردم می زنند، اذعان کرد: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که نه یک بار بلکه هزار بار از مردم تشکر می کنم و این قدردانی بی دلیل و بی منطق نیست.

ناهیدی با اشاره به اینکه همه می دانند تا قبل از پیروزی انقلاب، مردم نقشی در تغییر روند جامعه خود نداشتند و آرا مردم در تعیین مسئولان بلندمرتبه کشور نقشی نداشت، عنوان کرد: یکی از دستاوردهای نظام شکوهمند انقلاب اسلامی این بود که نقش مردم در تعیین سرنوشت خود بسیار پررنگ شد و امام و رهبری نیز در عرصه های مختلف بر نقش مردم تأکید داشته و دارند.

 

مردم همیشه پشتیبان و حامی نظام، انقلاب و ولایت هستند

وی با بیان اینکه مردمی که وظیفه شناس و موقعیت شناس هستند و می دانند چه مواقعی باید در عرصه حضور داشته باشند، تشریح کرد: مردم همیشه با حضور خود پشتیبانی و حمایت خود را از نظام و انقلاب و ولایت نشان می دهند.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه بیان کرد: دشمن تلاش داشت وانمود کند که اغتشاشگران انبوه زیادی از جمعیت مردم هستند و جمعیت صد نفری اغتشاشگران را هزاران و میلیون ها نفر نشان می داد ولی جمعیت میلیونی مردم در خاموش کردن فتنه را نشان نمی داد.

 

مسئولان در راستای حل مشکلات معیشتی مردم و مبارزه با مفاسد اقتصادی اهتمام ویژه ای داشته باشند

وی با تأکید بر اینکه این آخرین بار نیست که دشمن این کارها را انجام می دهد و همیشه به دنبال صدمه زدن به نظام بوده و خواهد بود، افزود: نقش مردم در پیدایش، استمرار، تضمین و تداوم انقلاب، تحکیم مردم سالاری دینی، توسعه سیاسی کشور، مهار فتنه ها و مقابله با صدام و داعش نیز مشخص و بسیار و حائز اهمیت است.

حجت الاسلام ناهیدی همچنین در ادامه تأکید کرد: مسئولان باید برای رسیدگی به مطالبات به حق مردم، حل مشکلات معیشتی و مبارزه با مفاسد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

 

فرار شاه از ایران یکی از روز های شیرین انقلاب اسلامی است

وی همچنین با اشاره به سالروز فرار شاه از ایران، ابراز کرد: ۲۶ دی ماه پایان دوره ظلم و دیکتاتوری شاه بود، انقلاب نیز روزهای تلخ و شیرینی داشته است و روز ۲۶ ماه که شاه از کشور فرار کرد یکی از روزهای شیرین این انقلاب و نظام بود.

 

شهید نواب صفوی بیش از یک دهه در جهت برقراری حکومت دینی تلاش کرد

خطیب جمعه خلیل آباد همچنین ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مبارز شهید نواب صفوی، اظهار کرد: جنبش های مذهبی در طول تاریخ همواره می توانند آموزه های بزرگی از نسل های آینده داشته باشد.

وی با بیان اینکه شهید نواب صفوی در ۲۷ دی ماه ۳۴ به همراه ۳ تن از یاران باوفایش توسط رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند، تصریح کرد: جمعیت فدائیان اسلام و به طور شاخص شهید نواب صفوی نیز با بیش از یک دهه مبارزه و تلاش در جهت برقراری حکومت دینی مثال مشخصی از تلاش برای مبارزه با استعمار و استبداد از خود نشان دادند.

 

گسترش نام پیامبر اکرم (ص) یکی از روش های گرامیداشت زحمات این حضرت است

ناهیدی در ادامه با اشاره به روش های پاسداشت ادب نسبت به پیامبر گرامی اسلام، اذعان کرد: گسترش نام پیامبر نیز یکی از راه های گرامیداشت این حضرت است که باعث تأثیرگذاری در اتحاد مسلمانان می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شیعیان در طول تاریخ تلاش های زیادی برای گسترش نام پیامبر داشته اند و میلیون ها شیعه از نام پیامبر گرامی اسلامی و ائمه اطهار نیز در راستای ترویج اسامی دینی استفاده می کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.