فرماندار خلیل آباد:

باید شرایط برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و متقاضیان اشتغال واقعی تسهیل شود

شناسهٔ خبر: 71730 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه باید شرایط را برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و متقاضیان اشتغال واقعی تسهیل کرد، گفت: اگر قرار باشد اتفاق ملموسی بخصوص در حوزه اشتغال رخ دهد قطعاً نیازمند توجه به بحث توسعه روستایی است.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری عصر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با بیان اینکه از جمعیت ۵۱ هزار و ۷۰۰ نفری خلیل آباد بیش از ۳۲ هزار نفر جمعیت روستایی را تشکیل می دهد، اظهار داشت: ۶۷ درصد جمعیت شهرستان به جمعیت روستایی و ۳۳ درصد جمعیت شهری اختصاص دارد.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد منطقه مبتنی بر کشاورزی و دامداری است، خاطرنشان کرد: ۶ هزار هکتار سطح کشت باغات انگور خلیل آباد است که مقام اول تولید انگور استان و تولید ۳۰ هزار تن کشمش در سال نیز از آن این شهرستان است.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه گردشگری یکی از ظرفیت هایی است که می تواند باعث ایجاد اشتغال در خلیل آباد شود، تصریح کرد: قرار گرفتن این شهرستان در مسیر تردد زائران علی بن موسی الرضا (ع)، وجود آبگرم، کویر، صنایع دستی و … از ظرفیت های خوب خلیل آباد در حوزه گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه سندهای توسعه روستایی شهرستان نیز در سال گذشته بازنگری و به استان ارسال شد، اذعان کرد: خسارت های زیادی در سال گذشته گریبان مردم این منطقه را گرفت و به محصولات انار، زعفران و انگور خسارت های جدی وارد شد.

شاکری با تأکید بر اینکه بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان به محصولات شهرستان خسارت وارد شد، عنوان کرد: باغات انار منطقه نقاب و میرآباد این شهرستان کف بر شدند و باغداران این منطقه تا ۳ سال دیگر درآمدی از این بخش ندارند.

وی با بیان اینکه روستا محور و کانون توسعه هر شهرستانی است، تشریح کرد: اگر قرار باشد اتفاق ملموسی بخصوص در حوزه اشتغال رخ دهد قطعاً نیازمند توجه به بحث توسعه روستایی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سهم شهرستان خلیل آباد در بحث ایجاد اشتغال، ۷۸۳ نفر در سال ۹۶ است، بیان کرد: تا به امروز ۷۱ درصد از تعهد اشتغال محقق شده است و مدیران باید نسبت به تحقق صد در صدی آن تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه آئین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی با استفاده از منابع توسعه ملی نیز در شهرستان اجرا می شود، افزود: این طرح با هدف تقویت اقتصاد روستایی، اشتغال پایدار و ارتقا منزلت اجتماعی روستائیان، پویایی کسب و کار، کاهش بیکاری و رونق اشتغال در مناطق روستایی اجرا می شود.

شاکری داشتن مهارت را یکی از ملزومات ایجاد اشتغال دانست و تأکید کرد: یکی از اهداف این طرح مهارت افزایی نیروهای کار، آموزش کارآفرینی و شناسایی ظرفیت های موجود و مردمی کردن اقتصاد است.

وی با بیان اینکه باید با سرعت و دقت در اجرای این طرح مهم تلاش کنیم، ابراز کرد: با توجه به ظرفیت های خوبی که در شهرستان خلیل آباد وجود دارد این طرح به صورت موفق اجرا شود و شرایط را برای کارآفرینان، سرمایه گذاران و متقاضیان اشتغال واقعی تسهیل کنیم.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه نباید از اعتبارات اشتغال سوء استفاده شود، خاطرنشان کرد: طرح های بسیار خوبی در سطح شهرستان وجود دارد که امیدواریم با اجرای این طرح ها گامی مؤثر در جهت ایجاد اشتغال برداشته شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.