فرماندار خلیل‌آباد مطرح کرد؛

المپیاد ورزش همگانی گامی موثر در شناسایی استعدادهای ورزشی خلیل آباد / تحرکات ورزشی در سطح شهرستان قابل تقدیر است

شناسهٔ خبر: 72405 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل آباد برگزاری المپیاد ورزش همگانی گامی موثر در شناسایی استعدادهای ورزشی شهرستان دانست و گفت: تحرکات ورزشی در سطح شهرستان قابل تقدیر است.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری عصر امروز در نشست کارگروه ساماندهی امور جوانان شهرستان خلیل آباد که در دفتر فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: جامعه سالم و با نشاط ضروری و اجتناب ناپذیر است و یکی از موضوعاتی که می تواند ما را به سمت داشتن جامعه ای شاداب، با نشاط و سالم هدایت کند پرداختن به ورزش است.

وی با بیان اینکه یکی از ورزش هایی که با امکانات موجود صورت می گیرد ورزش های همگانی است، خاطرنشان کرد: توسعه ورزش های همگانی نیز در دسترس همه قرار دارد و دولت نیز نگاه ویژه ای به ورزش به خصوص ورزش های عمومی، همگانی و قهرمانی دارد.

 

پرداختن به ورزش های قهرمانی، تولید ثروت ملی است

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه پرداختن به ورزش های قهرمانی یک تولید ثروت ملی و پشتوانه بسیار بزرگ برای کشور است، تصریح کرد: قطعاً برگزاری این ورزش ها به یک انسجام بیشتر، داشتن روحیه شاداب و با نشاط کمک می کند.

وی داشتن روحیه شاداب و با نشاط در سطح جامعه را یک ضرورت دانست و اذعان کرد: همه باید در برگزاری هر چه بهتر نخستین المپیاد ورزش همگانی در شهرستان خلیل آباد کمک کنند.

 

بهبود نارسایی های جسمانی در سطح جامعه نیازمند تحرک و پویایی است

شاکری در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری المپیاد ورزش همگانی، عنوان کرد: توسعه و تعمیم ورزش های همگانی و هماهنگ ساختن فعالیت های تربیت بدنی و تفریحات سالم و تعمیم ورزش در شهر ها و روستاهای کمتر توسعه یافته، حضور حداکثری افراد جامعه در فعالیت های ورزشی و ارتقاء سطح سلامت، نشاط و شادابی در افراد جامعه و توسعه و ترویج ویژگی های اخلاقی و جسمانی و غنی سازی اوقات فراغت نیز از جمله اهداف برگزاری این المپیاد است.

وی با بیان اینکه برای بهبود نارسایی های جسمانی در سطح جامعه نیاز به یک تحرک و پویایی وجود دارد، تشریح کرد: استعداد های خوب ورزشی نیز در سطح منطقه وجود دارد که باید شناسایی شوند و برگزاری این المپیاد ها نیز گام موثری در شناسایی این استعدادها است.

 

سالن های ورزشی روستاها، محل خوبی برای کشف استعدادها است

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه ای به روستاها شده است، بیان کرد: سالن های ورزشی خوبی توسط بسیج، سپاه، دهیاری ها و ورزش و جوانان در سطح روستاها ساخته شده و این سالن ها محل خوبی برای کشف استعدادهای ورزشی است.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد: استعدادها به صورت فراوان نیز در سطح روستاها وجود دارد و برگزاری این جشنواره ها و المپیاد ها فرصت خوبی برای احیاء ورزش های بومی و محلی و تفریحات سالم با حداقل امکانات در سطح شهرستان است.

 

تحرکات ورزشی در سطح شهرستان قابل تقدیر است

شاکری با بیان اینکه تحرکات ورزشی که در سطح روستاها، شهرها و به طور کل شهرستان انجام می گیرد قابل تقدیر است، ابراز کرد: توسعه ورزش های همگانی نیز باید در دستور کار تمام آحاد جامعه قرار گیرد.

وی در ادامه به شعار نخستین المپیاد ورزش همگانی اشاره کرد و گفت: شعار “همه برنده ایم” نیز بسیار زیبنده است و چون همه به سلامت خود و اصلاح رفتار های اجتماعی و افزایش نشاط در جامعه کمک می کنند برنده هستند.

فرماندار خلیل آباد در پایان با تاکید بر اینکه وظایف باید تقسیم شود، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی، دهیاران و دستگاه های اداری نیز باید در برگزاری این المپیاد نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.