مدیر کل دفتر امور شهری خراسان رضوی خبر داد؛

۲ شهر خراسان رضوی در انتظار شهردار / ۶۸ شهردار معرفی و ۳ شهردار در مرحله صدور حکم هستند

شناسهٔ خبر: 68638 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیرکل دفتر امور شهری و شورای خراسان رضوی با بیان اینکه هنوز 2 شهردار در شهرهای خراسان رضوی تا به امروز معرفی نشده است، اظهار داشت: 68 شهردار معرفی و 3 شهردار نیز در مرحله صدور حکم قرار دارند.

به گزارش یار خراسانی، سید مجتبی علوی مقدم عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان خلیل‌آباد با بیان اینکه هنوز ۲ شهردار در شهرهای خراسان رضوی تا به امروز معرفی نشده است، اظهار داشت: ۶۸ شهردار معرفی و ۳ شهردار نیز در مرحله صدور حکم قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه تذکرات لازم برای شهرهایی که شهردار معرفی نکرده اند داده شده است، خاطرنشان کرد: شوراها باید برای انتخاب یک فرد به عنوان شهردار به جمع بندی لازم برسند و این فرصت ده روزه به این شهرها داده شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه شهردار به معنای خدمت گذار است، تصریح کرد: شهرداری از حیات تا ممات وظیفه ارائه خدمت در حوزه های نظافت، پاکیزگی، ایجاد رفاه اجتماعی، حمل نقل، ایمنی، کنترل مسائل ساخت و ساز، ایجاد فضای سبز و… دارد.

وی با اشاره به اینکه شهردار باید بر اساس اعتبارات و وضعیت مالی برنامه ریزی داشته باشند و طبق برنامه حرکت کنند، اذعان کرد: شهرداری ها تا حدی با محدودیت منابع رو به رو هستند و تا جایی که شهرداری ها بتوانند حقوق و مزایا پرداخت کنند و وظایف اصلی خود را انجام دهند مشکل اساسی در حوزه اعتبارت وجود ندارد.

علوی مقدم با تأکید بر اینکه مالیات بر ارزش افزوده کمک اصلی دولت به شهرداری ها است که به صورت ماهیانه پرداخت می شود و شهرداری ها بسته به میزان جمعیت دریافت می کنند، عنوان کرد: اعتبارات سال های گذشته تا حد ۴۰ درصد و ۵۰ درصد تخصیص پیدا کرده است و شهرداری ها نباید متکی به اعتبارات دولتی باشند و به سمت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاران و منابع مردمی حرکت کنند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: در طرح های راهبری که توسط شهرداری ها تهیه می شود یکی از سرفصل های اساسی آن توجه به میراث فرهنگی و معماری ایرانی و اسلامی و هنرهای سنتی است و قطعاً در دستور کار قرار گرفته و مقدمات آن فراهم شده است و به محض تصویب اعتبارات و ابلاغ از طریق شورای برنامه ریزی همه شهرداری ها ملزم به رعایت آن هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.