مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد خبر داد؛

پیش بینی برداشت ۱۸ تن زعفران از مزارع کشاورزی خلیل آباد / برداشت زعفران در سطح بیش از ۴ هزار هکتار از مزارع شهرستان

شناسهٔ خبر: 67382 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد از آغاز برداشت زعفران در سطح بیش از 4 هزار و 500 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود از این سطح 18 تن زعفران در خلیل آباد برداشت شود.

مجید طاهرپور در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، با بیان اینکه در سال جاری بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر کشت زعفران قرار دارد، اظهار داشت: کار برداشت زعفران در شهرستان خلیل آباد طی چند روز گذشته آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود امسال بالغ بر ۱۸ تن زعفران از این اراضی برداشت شود، خاطرنشان کرد: هر هکتار زعفران در حدود ۲۲۰ نفر در روز تولید اشتغال دارد که بیشترین میزان آن در فصل گلدهی و جمع آوری  گل زعفران است.

مدیرجهاد کشاورزی خلیل آباد در راستای توسعه کشت زعفران و با توجه به رو به پایان بودن زمان برداشت آن کشاورزان باید برخی توصیه ها را جدی بگیرند و آموزش‌های لازم برای اجرای صحیح مراحل کاشت و برداشت به کشاورزان این شهرستان داده شده است، تصریح کرد: کشاورزان باید پس از فصل برداشت از آبیاری به موقع و همچنین کوددهی مزارع زعفران خود غفلت نکنند.

وی از توزیع بیش از ۴۰۰ تن انواع کودهای شیمیایی در جهت حمایت از زعفران کاران شهرستان خبر داد و اذعان کرد: با تدابیری که انجام شد کود شیمیایی به میزان کافی و با کیفیت مطلوب در اختیار همه کشاورزان قرار گرفته است.

طاهرپور با بیان اینکه کشاورزان در زمان داشت باید نسبت به مبارزه با علف های هرز و محلول پاشی با انواع کودهای شیمیایی و ریزمغذی ها اهتمام ویژه ای داشته باشند، عنوان کرد: ضد عفونی کردن پیازهای زعفران و استفاده از پیاز های مرغوب و درشت در مرحله کاشت نیز از جمله عوامل افزایش بهره وری این محصول است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه در سال گذشته به دلیل سرمازدگی که وجود داشت تولید زعفران کاهش چشمگیری یافت که امیدواریم امسال وضعیت مطلوبی در برداشت داشته باشیم، خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از زعفران کاران با همکاری سازمان تعاون روستایی بحث خرید تضمینی زعفران نیز کلید خورده است که امیدواریم شاهد افت قیمت این محصول نیز نباشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.