خطیب جمعه خلیل آباد:

وحدت عامل استقلال و خودکفایی یک منطقه است / ایستادگی در مقابل ظالم معنای واقعی دین‌داری و سیاست گذاری است

شناسهٔ خبر: 67272 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه دشمن به دنبال اختلاف بین مذاهب و قومیت ها است، گفت: باید مقابل ظالم ایستاد و این معنای واقعی دین‌دار و سیاست‌گذار واقعی است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام سید رضا علوی مقدم ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به شهادت آیت الله مدرس، اظهار داشت: وجود زیارت گاه شهید مدرس در منطقه ترشیز نیز باعث خیر و برکت است.

 

نباید تنها به جنبه سیاسی زندگی شهید مدرس توجه شود

وی با بیان اینکه شخصیت هایی نظیر شهید مدرس می توانند در همه امورات الگو باشند، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروزه تنها به جنبه سیاسی زندگی شهید مدرس توجه می شود.

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه شهید مدرس در تمام مراحل زندگی می تواند برای همه آحاد جامعه الگو باشد، تصریح کرد: اگر جوان و نوجوان در زندگی شهید مدرس تأمل کنند زندگی این شهید بزرگوار حرف برای گفتن زیاد دارد.

وی با اشاره به اینکه آیت الله مدرس شخصیتی مجتهد و عالمی بود که در قبل از انقلاب به تأیید تمام علما مناسب ترین شخص برای ورود به مجلس به شمار می رفت، اذعان کرد: در زمان شاه باید تمام مصوبات مجلس به تصویب علما می رسید تا در خلاف دین نباشد و شهید مدرس با شهادت خود به جامعه فهماند که تمام مصوبات زمان شاه ظاهرسازی بود و کارهای فراوانی خلاف دین صورت می گرفت.

 

شهید مدرس به جامعه فهماند که با فقر و نداری می تواند در برابر دشمن سربلند بود

علوی با بیان اینکه شهید مدرس بسیار ساده زیست بود و تمام زندگی خود را در راه دین فدا کرده بود، عنوان کرد: اگر شهید مدرس اعلام می کند که باید در برابر دشمن ایستاد باید با تمام اشکال آن در مقابل دین ایستاد چون اگر ساده زندگی کنید پیشنهادهای مالی وسوسه انگیز نمی تواند شخص را از جهاد در راه خدا باز دارد.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: شهید مدرس به روستایی بودن خود افتخار می کرد تا به جامعه بفهماند که ایستادگی در فقر و نداری و عدم سرسپردگی به دشمن است که ما را در برابر دشمن سربلند نگه می دارد و این خود باعث افتخار است.

 

خیلی ها نمیخواهند سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست را باور کنند

امام جمعه موقت با اشاره سخن معروف آیت الله مدرس مبنی بر سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است، بیان کرد: خیلی ها نخواستند این سخن را باور کنند و سیاست به معنای دغل بازی و کلک بازی نیست.

وی با بیان اینکه باید مقابل ظالم ایستاد و این معنای واقعی دین‌دار و سیاست‌گذار واقعی است، تأکید کرد: دولت انگلیس به راحتی می توانستند برای ما شاه انتخاب کنند ولی شهید مدرس این را به گوش تاریخ رساند که باید در مقابل استبداد و استعمار ایستاد و مردم در زمان شاه به شکلی در خفقان بودند و در این زمان شهید مدرس با شجاعت در مقابل شاه ایستادگی کرد.

 

وحدت عامل استقلال و خودکفایی یک منطقه است / دشمن به دنبال اختلاف بین مذاهب و قومیت ها است

علوی با اشاره فرا رسیدن هفته وحدت، ابراز کرد: در طول هفته وحدت نیز باید در خصوص ویژگی های پیامبر اکرم (ص) و توجه ویژه به وحدت برای مردم صحبت شود و یکی از بهترین ابزار مقابله با دشمن وحدت است.

وی با تأکید بر اینکه وحدت بین آحاد مردم و وحدت بین مردم و مسئولان نیز بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: دشمن به دنبال از بین بردن این وحدت و ایجاد اختلاف بین مذاهب و قومیت های مختلف است.

خطیب جمعه خلیل آباد وحدت را عامل استقلال و خودکفایی یک منطقه دانست و تصریح کرد: اگر خود مردم برای حل مشکلات متحد شوند و همراهی مسئولان در کنار باشد می توانند مشکلات جامعه را برطرف کنند.

 

وحدت و همدلی مردم عامل ناکامی استکبار و ابرقدرتها است

وی با بیان اینکه اتحاد و همدلی می توانند تمام مشکلات را حل کند، اذعان کرد: ناکامی ابرقدرتها و استکبار در پی اتحاد و همدلی مردم به وجود می آید، اگر مردم مسلمان خاورمیانه متحد شوند و ظرفیت های منطقه را در راستای خودکفایی صرف کنند مطمئناً پیشرفت های زیادی حاصل خواهد شد.

حجت الاسلام علوی در پایان خاطرنشان کرد: با وحدت و همدلی آحاد مختلف مردم توانستیم سوریه و عراق را از وجود داعش پاک کنیم و مطمئناً آرام نخواهیم نشست و هدف اصلی ما آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.