- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

ضرورت ترویج فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در خلیل آباد / بیمه می تواند کمک شایانی به بخش کشاورزی داشته باشد

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری پیش از ظهر امروز در همایش بیمه کشاورزی که در سالن ارشاد خلیل آباد برگزار شد اظهار داشت: ۹۰ درصد از مردم خلیل آباد به کشاورزی مشغول هستند و اقتصاد این شهرستان مبتنی بر کشاورزی است

وی با بیان اینکه دولت عنایت خاصی به بخش کشاورزی دارد و شهرستان خلیل آباد نیازمند توجه بیشتری در این زمینه است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال های اخیر شاهد حوادث جوی متعددی بودیم که خسارت جبران ناپذیری را به کشاورزی شهرستان وارد کرده است.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به سرمازدگی محصولات کشاورزی خلیل آباد در سال ۸۶ و ۹۵، تصریح کرد: سرمای سال گذشته خسارتی بیش از ۱۲۹ میلیارد تومان به محصولات کشاورزی خلیل آباد بر جای گذاشت.

وی با تاکید براینکه ۱۸۰ هزار تن تولید انگور در سال های گذشته به دلیل سرمای هوای سال ۹۵ به ۹۰ هزار تن کاهش پیدا کرد، اذعان داشت: باغات انار روستای نقاب و میرآباد نیز کلا از بین رفته است.

شاکری همچنین افزود: بیمه محصولات یکی از اقداماتی است که می تواند به حوزه کشاورزی کمک شایانی کند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت های بلاعوض در بودجه و اعتبارات گنجانده نشده است، تشریح کرد: ایران جز ده کشور بلاخیز دنیا محسوب می شود و راهی جز بیمه برای اطمینان خاطر کشاورزان و کشاورزی وجود ندارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تنها مرجعی که می تواند به کمک کشاورزان بیاید، نیز بیمه کشاورزی و دیگر بیمه ها است، بیان کرد: هر کشاورز باید خود را ملزم به بیمه کردن محصولات کشاورزی خود کند.

وی با بیان اینکه بیمه نیز جوابگوی بخشی از خسارت های محصولات کشاورزان است، خاطرنشان کرد: تمام دستگاه های مربوط باید در جهت فرهنگ سازی بیمه محصولات کشاورزی حداکثر تلاش خود را داشته باشند.

انتهای پیام/