صعود کوهنوردان انجمن دوستداران محیط زیست تیران به قله شیرکوه یزد+تصاویر

شناسهٔ خبر: 68021 -
چاپ خبر چاپ خبر


عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون گفت: هشت نفر از اعضای کمیته کوهنوردی انجمن دوستداران محیط زیست به قله چهار هزار و ۷۵ متری شیرکوه یزد صعود کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا جهانبخش، در گفتگو با سفیر تیران و کرون، با اشاره به ویژه برنامه های این انجمن برای کوهنوردی، اظهار کرد: هشت نفر از اعضای کمیته کوهنوردی انجمن دوستداران محیط زیست به قله چهار هزار و ۷۵ متری شیرکوه یزد صعود کردند.

عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون، گفت: کوهنوردان حرکت خود را از روز سه شنبه ساعت پنج و سی دقیقه بامداد از تیران آغاز کردند و  ساعت ۱۱ صبح در روستای ده بالا مبدا صعود قرار گرفته و پس از آماده و تجهیز شدن صعود را شروع کردند.

وی افزود: پس از گذر از دره پر شیب نجیب، ساعت سه و ۳۰ دقیقه بعداز ظهر به پناهگاه در ارتفاع  سه هزار و ۵۵۰ متری رسیده و پس از قدری استراحت و تجدید قوا، با توجه به آماده بودن گروه با وجود برودت هوا و وزش باد شدید و سرد، تصمیم به صعود به قله جهت تمرین صعود شبانه گرفته شد.

 عضو هیئت مدیره انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون ساعت رسیدن به قله را شش و ۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه اعلام کرد و ادامه داد: کوهنوردان پس از گرفتن عکس یادگاری به پناهگاه بازگشته و عصر روز چهارشنبه به مبدا خود بازگشتند.

جهانبخش خاطرنشان کرد: برنامه صعود به قله های مختلف توسط  کمیته کوهنوردی انجمن دوستداران محیط زیست تیران و کرون در آینده ادامه پیدا خواهد کرد.ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.