هاشمی طبا:

حضور حماسی مردم در ۹ دی، مهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی بود

شناسهٔ خبر: 69837 -
چاپ خبر چاپ خبر
کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان حضور حماسی مردم در 9 دی، مهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی بود گفت: مردم بیشتر در حماسه 9 دی به دنبال تأیید رهبری و تقویت نظام جمهوری اسلامی بودند.

سید مصطفی هاشمی‌طبا در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص حماسه ۹ دی با بیان اینکه مردم در ۹ دی در تأیید رهبری به صحنه آمدند، اظهار داشت: مردم در ۹ دی احساس کردند که کشور باید در جهت مشخصی و در جهت رهبری حرکت کند و به همین منظور نظرات خود را به صورت شفاف بیان کردند.

مردم در ۹ دی به دنبال تایید رهبری و تقویت نظام بودند

وی در خصوص نقش عاشورا و محرم در خلق حماسه ۹ دی، خاطرنشان کرد: حضور حماسی مردم در ۹ دی، مهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی بود و در بعضی موارد احساساتی که در وجود مردم هست غالب می شود ولی بیشتر مردم به دنبال تأیید رهبری و تقویت نظام جمهوری اسلامی بودند و حرکت کردند.

این سیاستمدار در پاسخ به این سؤال که جریان اصلاحات زیرمجموعه نظام جمهوری اسلامی تعریف می‌شود پس چرا برخی از فتنه گران و کلاً جریانات اپوزسیون خود منتصب به این جریان می دانند، گفت: والا نمی‌دانم باید از خود آن‌ها بپرسید، بالاخره مسائلی است که آدم‌هایی که در جریان این اقدامات هستند باید جواب بدهند و من نمی‌توانم درباره آن‌ها صحبت کنم و باید خود آن‌ها حرف خود را بزنند.

مردم به اصلاح طلب و اصول گرا توجه نمی کنند و تنها به دنبال حفظ نظام هستند

وی در خصوص چرایی جداسازی بدنه مردمی جریان اصلاحات از فتنه ۸۸، عنوان کرد: این جریانات خیلی جریانات حزبی جدی نیست و طیف مختلفی از آدم‌ها نیز اسم خود را اصلاح‌طلب و اصولگرا گذاشته‌اند و یک حرکت خاصی ندارد.

هاشمی طبا همچنین ادامه داد: مردم هر زمان تشخیص بدهند حرکت خود را انجام می دهند و یک دستور خاصی ندارد و که از یک مرکزی دستورالعملی بیاید و مردم مطیع باشند مردم خود می دانند که چه کاری را باید در چه زمانی انجام بدهند.

۹دی در میان مردم و همراه با آنان در خیابان حضور داشتم

وی با بیان اینکه ۹ دی در خیابان و در جمع مردم بودم و در همین جهت با همین فکر و ذکر حرکت می کردم، تشریح کرد: در جهت اینکه مملکت ما باید در جهت رهبری باشد و حرکت کند و در این مملکت نباید تشنج و چندصدایی به معنی خاص خود نباشد و برای آینده مملکت باید حرکت مثبت داشته باشیم و به دنبال ایجاد تشنج حرکت های و احساسی یا تخریب گرایانه نباشیم.

مردم نباید به فضاسازی های بیگانه در خصوص ۹ دی توجه کنند/ مسئولان بی پرده و شفاف با مردم صحبت کنند

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با تأکید نقش مسئولان در ماندگاری حماسه ۹ دی، تصریح کرد: مسئولان سه قوه و روحانیت باید صادقانه با مردم صحبت کنند و همه مسائل و مشکلات را به مردم بگویند و مردم را نسبت به مسائل مختلف روشن کنند.

وی ادامه داد: مردم نباید احساس کنند که مسائل پنهانی وجود دارد و به فضاسازی های بیگانگان در فضای مجازی و… اعتماد کنند و مسئولان باید بی پرده و شفاف با مردم صحبت کنند و از مردم کمک بخواهند و این می تواند مؤثر باشد.

هاشمی طبا در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا مسائل پنهانی در مسائل ۹ دی وجود دارد که به مردم گفته نشده باشد؟ خاطرنشان کرد: نه بنده کلی بیان کرد ولی ممکن است زوایایی داشته باشد که همه اطلاع نداشته باشند و در همه موارد از جمله سیاسی و اقتصادی شفافیت بسیار مهم است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.