فرماندار خلیل آباد:

تکریم جامعه معلولان از جمله وظایف همه آحاد جامعه است

شناسهٔ خبر: 67518 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه تکریم جامعه معلولان از جمله وظایف همه احاد جامعه است، گفت: باید پروژه های عمومی در سطح روستاها و شهرها به جهت استفاده معلولان مناسب سازی شود.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری عصر امروز در همایش گرامیداشت روز جهانی معلولیت در شهرستان خلیل آباد با اشاره به اینکه هدف از این روز نیز افزایش آگاهی مردم نسبت به جامعه معلولان به جهت استفاده از آنان در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است، عنوان کرد: یک هزار و دویست نفر معلول در شهر خلیل آباد وجود دارد.

وی با بیان اینکه معلولان قطعاً از قابلیت های ویژه ای برخوردار هستند، تشریح کرد: یکی از اهداف و برنامه های دولت در راستای پیشگیری از بروز و ظهور معلولیت است و با مشاوره های ژنتیکی که صورت می گیرد در این جهت پیش برویم.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه با برنامه هایی که صورت می گیرد نباید تعداد معلولان افزایش پیدا کند، بیان کرد: معلولیت یک محدودیت نیست و باید به سمت توانمندسازی معلولان در عرصه های مختلف حرکت کنیم.

وی معلولان را انسان هایی با نیازهای ویژه دانست و تأکید کرد: اگر یک عضو از بدن انسان از کار افتاده است ولی خداوند توانمندی زیادی نیز در سایر اعضای آن‌ها می دهد.

شاکری اشتغال و توانمندسازی معلولان را نیز از رویکرد های دولت عنوان کرد و گفت: با راه اندازی cbr در سطح روستاها نیز در جهت سهولت فعالیت های معلولان و ارتباط مستمر با آن‌ها گام های مثبتی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه معلول با توانمندی‌هایی که دارد می تواند کار آفرین باشند، اظهار کرد: تکریم جامعه معلولان و کسانی که نیازمند خدمات ویژه هستند از جمله وظایف همه آحاد جامعه است و باید پروژه های عمومی در سطح روستاها و شهرها به جهت استفاده معلولان مناسب سازی شود.

 

اعطای ۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در راستای توانمندسازی معلولان در خلیل آباد

حسین اسماعیلی ثانی در این مراسم اظهار داشت: شعار روز جهانی افراد دارای معلولیت در سال جاری “تصویب لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اقدامی فراگیر برای تحقق جامعه ای پذیرا و پایدار برای همه” است و اگر این شعار محقق شود شاهد درخشش و شکوفایی سایر فعالیت ها در بخش های مختلف جهت معلولان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اگر به دنبال جامعه ای سالم و پایدار هستیم باید چند اصل را جامعه هدف رعایت کنند، خاطرنشان کرد: معلولان توانمند و دارای استعداد نهفته ای داریم که باید این استعدادها شکوفا شود و یک معلول باید ابتدا خود را باور داشته باشد.

رئیس بهزیستی خلیل آباد با تأکید بر اینکه در مرحله بعد خانواده نیز باید این معلول را باور داشته باشد و آن را وارد اجتماع کند، تصریح کرد: جامعه به عنوان رکن اصلی، باید خدماتی را که ارائه می دهد در حد و اندازه یک معلول باشد و قانون مرتبط با آن باید به اندازه ای باشد که یک معلول بتواند به راحتی در جامعه رفت و آمد کند.

وی با بیان اینکه شعار همیشگی بهزیستی توانمندسازی معلولان است، اذعان کرد: در همین راستا قریب به ۹۰۰ میلیون تومان در سال گذشته تسهیلات اشتغال به جهت توانمندسازی معلولان پرداخت شده است و جامعه هدف و خانواده معلولان تسهیلات را در راستای اشتغال نیز هزینه کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.