خطیب جمعه خلیل آباد:

بصیرت و آگاهی ملت ایران، حماسه ۹ دی را خلق کرد / نقش مردم در خنثی کردن توطئه های دشمنان داخلی و خارجی بی نظیر بود

شناسهٔ خبر: 69592 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه نقش مردم در خنثی کردن توطئه های دشمنان داخلی و خارجی بی نظیر بود، گفت: عنصر آگاهی، بصیرت و حضور به موقع ملت شریف ایران در خلق حماسه 9 دی بی نظیر بود.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل آباد با اشاره به فرا رسیدن سالروز حماسه نهم دی ماه سال ۸۸ اظهار داشت: روز نه دی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی به عنوان روز بصیرت نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه ۹ دی نیز به یوم الله تبدیل شد که برای همیشه در تاریخ ماندگار است، خاطرنشان کرد: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی در ۹ دی نیز حماسه دیگری آفریدند که با دیگر حماسه ها تفاوت های زیادی دارد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه حماسه نهم دی دشمنان خدا و دین خود را نا امید ساخت و قلب قلب امام زمان و نایب بر حقش مقام معظم رهبری را شاد ساخت، تصریح کرد: این تجمع بزرگ عاشورائیان در یوم الله نهم دی آثار فراوانی در داخل و خارج دارد.

 

۹ دی نمایش حضور و آمادگی یک جامعه بود

وی در ادامه اذعان کرد: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص این اتفاق توجه داشته باشیم بیش از ۲۰ کلید واژه در این باره وجود دارد که با دیگر اتفاقات متفاوت است.

ناهیدی با بیان اینکه این حرکت عظیم مردم، حرکتی بود که دست خداوند متعال آن را هدایت و رهبری کرد و به کمک و یاری ملت آمد، عنوان کرد: حرکت دینی و اسلامی در ۹ دی اتفاق افتاد و نقش عاشورای حسینی در این حرکت کاملاً مشهود بود.

وی همچنین تشریح کرد: مردم موقعیت را به خوبی شناختند و در قالب یک حرکت کاملاً خودجوش و شبیه به راهپیمایی های اوایل انقلاب، حرکتی بی نظیر و بی بدیلی به نمایش گداشتند.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه حماسه ۹ دی در فضای غبارآلود جامعه به وقوع پیوست که حق و باطل با یکدیگر مخلوط شده بود، بیان کرد: ۹دی قله فراموش نشدنی بود که حجت را بر همه تمام کرد و نمایش حضور و آمادگی یک جامعه بود.

 

حماسه ۹ دی دستاوردهای داخلی و خارجی زیادی داشت

وی با بیان اینکه عکس العمل مردم به فتنه گران اجازه نداد که آنها اهداف شوم خود برسند، تاکید کرد: نقش محرم و عاشورا نیز در خلق این حماسه بسیار مشهود بود و از جمله حرکت هایی بود که در ابتدای انقلاب و دفاع مشاهده می شد.

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به اینکه نقش مردم در برابر دشمن و خنثی کردن توطئه های آنان بسیار بی نظیر بود، افزود: عنصر آگاهی، بصیرت و حضور به موقع ملت شریف ایران در خلق حماسه ۹ دی بی نظیر بود.

وی با تاکید بر اینکه ۹ دی دستاوردهای داخلی و خارجی زیادی داشت، ابراز کرد: مردم ثابت کردند که این نظام، مشروعیت و مقبولیت دارد و حضور خود جوش آن ها در میدان اقتدار این نظام و انقلاب را بیشتر کرد و سبب شد که دشمنان بدانند که مردم همیشه در صحنه هستند و پای آرمان های این نظام و انقلاب ایستاده اند.

خطیب جمعه خلیل آباد در ادامه اظهار کرد: در شرایطی که گرفتاری های فراوانی وجود دارد و دشمنان توطئه های زیادی را انجام می دهند مردم ایران راه خود و رهبر خود را پیدا کرده اند و از درست و به حق بودن آن اطمینان دارند.

 

بی سوادی در خلیل آباد در حال محو شدن است / همه باید نهضت سواد آموزی را در محو بی سوادی یاری کنند

وی در ادامه با اشاره به هفت دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، تصریح کرد: دانش آموزی از نگاه اسلام، ابزار اقتدار و دانایی است و همه باید دنبال علم و دانش بروند و طلب علم بر زن و مرد لازم است.

ناهیدی با تاکید بر اینکه اولین کلمه و نخستین حرف و وحی که خداوند بر پیامبر اسلام نازل کردند مربوط به دانایی بود و این نشان دهنده اهمیت دانایی از نگاه اسلام است، اذعان کرد: در کشورهای پیشرفته درصد با سوادی مردم آنها بسیار بالا است ولی در کشورهای در حال توسعه نیز بیش از ۵۰ درصد مردم بی سواد صرف هستند.

وی با بیان اینکه ابزار لازم و کافی برای علم و دانش در این کشورهای در حال توسعه در اختیار نیست، عنوان کرد: در ایران اسلامی نیز تمام امکانات موجود است و آموزش و پرورش اعلام آمادگی کردند که در دورترین نقاط برای سواد آموزی حضور پیدا کنند.

امام جمعه خلیل آباد در پایان خاطرنشان کرد: در خلیل آباد نیز بی سوادی در حال محو شدن است و به زودی جشن بی سوادی گرفته می شود و همه باید در این راه آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی را حمایت کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.