برنامه افزایش ظرفیت تولید برق در اولین سال برنامه ششم محقق می‌شود؟

شناسهٔ خبر: 68094 -
چاپ خبر چاپ خبرابتدای سال جاری مقرر شده بود تا در سال ۹۶ شاهد افزایش ۴۵۱۹ مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور باشیم؛ در حالی که کمتر از ۴ ماه به پایان سال باقی مانده این برنامه به افزایش ۳۷۸۴ مگاواتی تغییر کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در قانون برنامه ششم توسعه ذکر شده که دولت مکلف به افزایش توان تولید برق تا ۲۵۰۰۰ مگاوات در طول اجرای این برنامه است. با استناد به این بند از قانون برنامه ششم توسعه، مسئولان دولتی عنوان کرده اند که در طول برنامه ششم سالانه ۵۰۰۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می شود.

در ابتدای سال ۹۶ که نخستین سال اجرای برنامه پنج ساله ششم توسعه است، به منظور بهره برداری از ۴ هزار و ۵۲۴ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق در سال ۹۶ برنامه ریزی شده بود و آمار نیروگاههای برق‌آبی، حرارتی، تجدیدپذیر و تولید پراکنده که در این سال به بهره برداری خواهند رسید به طور دقیق تعیین شده بود.

* افزایش ۱۵۵۹ مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور در هشت ماه و نیم

با گذشت هشت ماه و نیم از سال ۹۶، از ابتدای سال جاری ۱۵۵۹ مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده و طبق برنامه های جاری شرکت مادرتخصصی توانیر، شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، بهره برداری از ۲ هزار و ۲۲۵ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق در سه ماه و نیم باقی مانده از سال ۹۶ در برنامه قرار دارد.

در صورت تحقق بهره برداری های برنامه ریزی شده، مجموع افزایش ظرفیت تولید برق در سال ۹۶ ، در پایان این سال به ۳۷۸۴ مگاوات خواهد رسید و این رقم تا افزایش ۵۰۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید در سال نخست برنامه ششم، فاصله ای ۱۲۱۶ مگاواتی دارد.

انتهای پیام/لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.