نماینده مردم خلیل آباد:

مجموعه مدیریت بحران کشور دچار یک نابسامانی است

شناسهٔ خبر: 67010 -
چاپ خبر چاپ خبر
نماینده مردم خلیل‌آباد با بیان اینکه فقها باید در زمینه علل وقوع زلزله نظر علمی خود را بدهند، گفت: ستاد بحران باید برنامه ریزی لازمه برای حضور و امدادرسانی در مواقع بروز حوادث طبیعی داشته باشد.

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی، با بیان اینکه حوادثی نظیر زلزله تلنگری برای نزدیک شدن بیشتر به خداوند است، اظهار داشت: زلزله جزء آیات الهی است و تلنگری به ما انسان‌هاست که نباید از قدرت خداوند غافل شویم و در سلسله مراتب زندگی خود باید در هر لحظه به یاد خداوند باشیم

 

وی با تأکید بر اینکه خداوند در قرآن کریم اشاره کرده است که خیلی از مباحثی که در جهان وجود دارد علم آن به انسان داده شده است و در بحث زلزله گرچه علت علمی آن کشف شده ولی هنوز بشر زمان وقوع آن را نتوانسته است پیش بینی کند، خاطرنشان کرد: فقها باید در زمینه سایر علل وقوع زلزله نظر علمی خود را بدهند.

 

نماینده مردم خلیل‌آباد، کاشمر و بردسکن با بیان اینکه چند ساعت ابتدایی در حوادثی نظیر زلزله کرمانشاه بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: در این ساعات هر چه امدادرسانی بیشتر باشد مطمئناً شانس زنده ماندن افراد بیشتر خواهد بود.

 

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: در مجموعه مدیریت بحران کشور دچار یک نابسامانی هستیم و در امدادرسانی زلزله کرمانشاه نشان داد که پیش بینی دقیقی از امدادرسانی ها وجود ندارد و مسئولیت ها مشخص نبود.

 

بنیادی عنوان کرد: در این زلزله با توجه به اینکه شدت زیادی داشت ولی برنامه ریزی مدون و تقسیم وظایف کمتری را شاهد بودیم و با توجه به نظر کارشناسان ضعف های واضحی در این زمینه وجود داشت.

 

وی در پایان با بیان اینکه مدیریت بحران کشور باید برنامه ریزی لازمه برای حضور و امدادرسانی در این مواقع داشته باشد، تشریح کرد: باید ستاد مدیریت بحران هماهنگی بین بخشی و تقسیم وظایف در مواقع بروز حوادث را به درستی پیش بینی و انجام دهد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.