معاون دانشگاه امام حسین (ع):

تلاش ها برای خشکاندن ریشه داعش استمرار خواهد داشت / متلاشی شدن داعش در بُعد نظامی نباید ما را از دیگر ابعاد آن غافل کند

شناسهٔ خبر: 67142 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون دانشگاه امام حسین (ع) با بیان اینکه داعش مسئله ریشه داری است که نباید از آن غافل شد، گفت: انهدام و متلاشی شدن داعش در بُعد نظامی نباید ما را از تلاش های فرهنگی، اجتماعی و عقیدتی آن غافل کند.

سردار الله نور نورالهی در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی در خصوص نابودی داعش و نقش سپاه و تفکر بسیجی در این موضوع اظهار داشت: داعش یک شجره خبیثه ای بود که بیش از ۱۵ سال آمریکایی ها هزینه کردند که یک نیروی خشن و درنده ای را به میدان بیاورند و آمریکایی ها مرکز مانور داعش را مرکز خاورمیانه قرار دادند.

 

داعش مسئله ریشه داری است که نباید از آن غافل شد

وی با بیان اینکه آمریکایی ها در گام های اولیه کاملاً موفق بودند و توانستند داعش را در منطقه سوریه و بالأخص عراق از توانمندی بالایی برخوردار کنند، خاطرنشان کرد: داعش نیز توانست اعلام خلافت کند و حاکمیت نسبی تشکل دادند و توانمندی های نظامی بالایی را به کسب کند.

مشاور عالی دانشگاه امام حسین (ع) با تأکید بر اینکه امروز به صراحت اعلام می کنیم که حاکمیت داعش و قدرت، قوا، عده و عُده آن از حیث نظامی متلاشی شده است و این یک کار بسیار بزرگی بود، تصریح کرد: موضوع تفکر جریان داعش که مقام معظم رهبری به همه هشدار دادند که از آن غفلت نشود یک مسئله ریشه داری است و قطعاً برای خشکاندن آن ما مجاهدت و تلاش خود را استمرار خواهیم داد.

 

بسیج های مردمی خارج از کشور جلوه هایی از هسته های جهانی بسیج در نظر امام راحل است

وی با اشاره به اینکه انهدام و متلاشی شدن داعش در بُعد نظامی نباید ما را از تلاش های فرهنگی، اجتماعی و عقیدتی آن غافل کند، اذعان کرد: آنچه در این میدان به عنوان یک برند بسیار مهم محسوب می شود از یک سو انهدام داعش بود که شاکله و سیستم مدیریتی و رهبری و نظامیان آن متلاشی شد و از آن مهم‌تر نیز پایه گذاری نیروی بسیج مردمی نظیر حشد الشعبی، فاطمیون، زینبیون، حزب الله و… در خارج از ایران بود و این‌ها چیزی نیست که به این زودی ها کسی بتواند بر این سیستم و شاکله غلبه کند.

نوراللهی با بیان اینکه این نیروهای بسیجی به مرور گسترش پیدا خواهند کرد، عنوان کرد: بسیج های خارج از کشور جلوه هایی از هسته های جهانی هستند که حضرت امام (ره) در مورد بسیج مطرح کردند و همه این‌ها محصول تفکر بسیجی است و الگوی خود را از بسیج ایران گرفتند.

 

سپاه انقلاب اسلامی در مبارزه با داعش در همه ابعاد خوش درخشید

وی با اشاره به نقش سپاه در پیروزی جبهه مقاومت، تشریح کرد: سپاه با توجه به رسالتی که دارد پاسدار انقلاب اسلامی است و در هر جا که انقلاب اسلامی طلبد کند با حضور فیزیکی، مستشاری، هدایتگر و مدیر با توجه به اقتضای زمان وارد میدان می شود.

معاون دانشگاه امام حسین (ع) با تأکید بر اینکه سپاه در عراق و سوریه چه از بُعد مستشاری، چه از بُعد کمک هایی که جبهه مقاومت لازم داشت و چه از نظر مدیریت و فرماندهی در حد اعلا درخشید، بیان کرد: سردار سلیمانی به عنوان نماینده نظام جمهوری اسلامی و سرباز ولی فقیه این افتخار را پیدا کرد که این مدیریت را در حد اعلا و برجسته نشان دهد که یک شاهکاری بود که در این مقطع به ثبت رسید و سپاه در این میدان رو سفید در آمد.

 

پسا داعش نیز با همان راهبرد دفاع از حق مظلوم ادامه خواهد داشت

وی در پایان با بیان اینکه راهبرد جمهوری اسلامی بر قاعده ظلم نکردن و ظلم نپذیرفتن است و بر همین اساس با هر ظالمی مبارزه می کند و از هر مظلومی دفاع خواهد کرد، گفت: پسا داعش نیز بر اساس همین راهبرد ادامه خواهد یافت و هیچ‌گاه از دشمن غافل نخواهد شد و حامی مظلوم خواهد بود و در مقابل ظالم خواهیم ایستاد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.