خطیب جمعه خلیل‌آباد:

اجتماع اربعین قدرت نمایی مسلمانان در برابر یزیدیان زمان است / دولت ها باید حامی و پشتیبان پیاده روی اربعین باشند

شناسهٔ خبر: 64791 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه اجتماع اربعین قدرت نمایی مسلمانان در برابر یزیدیان زمان است، گفت: نقش دولت ها باید نقش حامی، پشتیبانی و رفع موانع باشد و دولت های ایران و عراق نباید در اصل این پیاده روی دخالت داشته باشند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: راهپیمایی اربعین حسینی یکی از باشکوه ترین و عظیم ترین اجتماعاتی است که در سطح جهان برگزار می شود.

 

رسانه های غربی در مقابل اجتماع عظیم اربعین سکوت کرده اند

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی بی نظیر و بی سابقه و به صورت خودجوش و مردمی که چشم جهانیان را به خود خیره کرده است، خاطرنشان کرد: اجتماع بزرگ اربعین حسینی قدرت نمایی شیعیان و مسلمانان جهان در برابر یزیدیان امروز است.

خطیب جمعه خلیل آباد در ادامه تصریح کرد: چرا رسانه های غربی به انعکاس بزرگترین رویداد جهان و قرن نمی پردازند در صورتی که کوچکترین اتفاقات را منعکس می کنند ولی در برابر راهپیمایی بی نظیر دنیا که بیش از ۲۰ میلیون نفر اجتماع می کنند سکوت کرده اند.

 

اجتماع اربعین آثار مثبت زیادی دارد ولی باید مراقب آسیب های احتمالی بود

وی با تاکید بر اینکه در اربعین حسینی میلیون ها نفر بعد از هزاران سال به ندای امام حسین(ع) لبیک می گویند، اذعان کرد: اجتماع عظیم اربعین حسینی آثار مثبت فراوانی دارد ولی باید مراقب آسیب ها و تهدیدهایی احتمالی آن بود.

ناهیدی با بیان اینکه حال که شاهد گسترش اربعین حسینی هستیم باید خود را برای اتفاقاتی که ممکن است که به اصل راهپیمایی ضربه وارد کند آماده باشیم، عنوان کرد: این سفر مهم نباید به بازار خرید اجناس مبدل شود و مردم به جای زیارت خود را سرگرم خرید کنند.

 

دولت ها باید حامی و پشتیبان پیاده روی اربعین باشند / مراقب نفوذ شعیه انگلیسی در اربعین باشیم

وی با اشاره به دخالت دولت ها در راهپیمایی اربعین حسینی، تاکید کرد: نقش دولت ها باید نقش حامی، پشتیبانی و رفع موانع باشد و دولت های ایران و عراق نباید در اصل این پیاده روی دخالت داشته باشند.

امام جمعه خلیل آباد ضمن تاکید بر جلوگیری از نفوذ جریان شیعیان انگلیسی در این مراسم، تشریح کرد: برخی جریان های افراطی با پخش کتابچه هایی بر علیه مسئولان نظام سعی در جذب مردم دارند و مردم باید از این آسیب ها فاصله بگیرند.

 

سازمان وقف  کارایی لازم را نداشته است / فاصله زیادی تا اهداف مورد نظر وجود دارد

وی در ادامه با اشاره به روز وقف بیان کرد: ۲۷ صفر در تقویم رسمی کشور به نام روز وقف نام گذاری شده است و با توجه به ظرفیت عظیمی که برای رفع مشکلات رفاهی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه وجود دارد سازمان اوقاف نیز آن چنان که باید تلاش نکرده است.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه تلاش های خوبی از سمت کارگزاران و مشاوران وقف انجام شده است که جای تقدیر دارد، تاکید کرد: ولی با توجه به وضعیت موجود، فاصله زیادی تا اهداف وجود دارد که باید این وضعیت مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.