دهیار روستای دهنو:

۳۵ هزار مترمربع از معابر دهنو خاکی است / ورودی روستا نیازمند ساماندهی است

شناسهٔ خبر: 58998 -
چاپ خبر چاپ خبر
دهیار روستای دهنو گفت: هنوز 35 هزار مترمربع معابر خاکی در این روستا وجود دارد که نیازمند تأمین قیر توسط مسئولان است.

امین‌الله ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی با اشاره به ظرفیت‌ها و درخواست‌های مردم روستای دهنو اظهار داشت: طرح هادی روستای دهنو در حال بازنگری است.

وی بابیان اینکه در این طرح باید ۳۰ درصد از ارزش ملک باید تحت عنوان تغییر کاربری واگذار شود، خاطرنشان کرد: درخواست اهالی این روستا از مسئولان شهرستان که این درصد را کاهش دهند.

دهیار روستای دهنو در ادامه تصریح کرد: اگر این درصد کاهش پیدا شود و این درصد در خود روستا هزینه شود مردم میل و رغبت بیشتری به واگذاری درصدی از ارزش ملک خوددارند.

وی با اشاره به وضعیت نابسامان ورودی روستا، اذعان کرد: ورودی روستای دهنو به‌عنوان ورودی شهرستان خلیل‌آباد محسوب می‌شود و به دلیل اینکه در حریم جاده قرار می‌گیرد هیچ‌گونه ساماندهی در این مسیر نمی‌توان انجام داد.

ساعی ضمن تأکید بر لزوم ساماندهی ورودی روستای دهنو، عنوان کرد: ساماندهی ورودی روستا و همچنین ساخت واحدهای تجاری تفریحی در حریم جاده که محل تردد زائران علی بن موسی الرضا (ع) است می تواند باعث ایجاد اشتغال در این روستا شود.

وی بابیان اینکه روستای دهنو با دارا بودن قریب به ۵ هزار نفر و هزار و ۳۶۰ خانوار نفر پرجمعیت ترین روستای بخش مرکزی خلیل‌آباد محسوب می‌شود، تأکید کرد: در روستای دهنو ۱۸ هزار مترمربع آسفالت معابر صورت گرفته است ولی هنوز ۳۵ هزار مترمربع معابر خاکی در این روستا وجود دارد که نیازمند تأمین قیر توسط مسئولان است.

وی با اشاره به لزوم جابجایی تیرهای برق در این روستا، بیان کرد: با توجه به عقب‌نشینی‌هایی که در طرح هادی صورت گرفته است حدود ۳۰ تیر برق وجود دارد که نیازمند جابجایی و بازگشایی و توسعه معابر است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.