- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

هفتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در خلیل‌آباد تشکیل شد

به گزارش یار خراسانی، هفتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شهرستانی استان خراسان رضوی ظهر امروز با محوریت خلیل‌آباد در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این نشست که با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیران کل جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، تعاون و کار استان، مشاوران استاندار، مدیرکل امور اقتصادی استانداری و مسئولان شهرستان حضور داشتند درباره بررسی موقعیت شهرستان خلیل‌آباد در خصوص اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بحث شد.

 

نرخ بیکاری شهرستان خلیل‌آباد ۶٫۵ درصد است

جمشیدی در این مراسم بابیان اینکه بر اساس سرشماری ۹۵ جمعیت شهرستان خلیل‌آباد ۵۱ هزار ۷۰۱ نفر است، اظهار داشت: جمعیت شهرستان خلیل‌آباد ۸ دهم درصد جمعیت کل استان خراسان رضوی را دربرمی گیرد.

وی بابیان اینکه از این تعداد ۴۱ هزار و ۴۷۳ نفر بالای ۱۰ سال سن دارند و می‌توانند در دامنه فعالیت‌های شغلی قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: ۴۲٫۲ درصد نرخ مشارکت اقتصادی این شهرستان می‌باشد که ۲ دهم درصد از میانگین استانی بالاتر است.

مشاور استاندار خراسان رضوی جمعیت فعال شهرستان را ۲۴ هزار و ۶۷۸ نفر دانست و تصریح کرد: نرخ بیکاری شهرستان ۶٫۵ درصد است و خلیل‌آباد دومین شهرستان با نرخ پایین بیکاری در بین ۲۸ شهرستان استان است.

وی در ادامه اذعان کرد: ۵۹ درصد در بخش کشاورزی، ۲۰ درصد در بخش صنعت و ساختمان و ۲۱ درصد در بخش خدمات شهرستان خلیل‌آباد اشتغال به کاردارند.

جمشیدی هدف‌گذاری خراسان رضوی را برای ایجاد ۱۶۰ هزار نفر فرصت شغلی دانست و عنوان کرد: در بهار سال ۹۵ نرخ بیکاری استان خراسان رضوی ۱۴٫۸ درصد بوده که در بهار ۹۶ به ۱۴٫۳ درصد کاهش پیداکرده است.

وی بابیان اینکه تعداد شاغلین باید در تمام شهرستان‌ها افزایش پیدا کند، ابراز کرد: در پایان سال ۹۶ باید شاهد اشتغال به کار ۵۳۰ نفر جدید در شهرستان خلیل‌آباد باشیم.

 

تحقق ۱۳۰ درصدی عملکرد شش‌ماهه اول سال ۹۶ در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خلیل‌آباد

احمدی در این مراسم بابیان اینکه سهم شهرستان خلیل‌آباد از ۱۶۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۶ میزان ۷۸۲ نفر است، اظهار داشت: سهم دستگاه‌هایی که باید این میزان را در شهرستان خلیل‌آباد ایجاد کنند درمجموع ۱۳۹۴ شغل است.

وی بابیان اینکه در شش‌ماهه سال جاری ۱۰۵ شغل در شهرستان خلیل‌آباد ثبت سامانه رصد شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به عملکرد دستگاه‌های حمایتی و تخصیص اعتبارات بیشتر میزان اشتغال خانگی در شهرستان خلیل‌آباد به ۷ برابر سال قبل افزایش پیدا کند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: یک کاریابی خصوصی و دفتر مشاوره شغلی در شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد و آمار شش‌ماهه اول سال ۹۶ نشان می‌دهند که بیشتر کارجویان از بین کارجویان نیمه ماهر است که باید در بخش آموزش آن‌ها توجه ویژه‌ای شود.

وی بابیان اینکه ۲۲۱ تعاونی در سطح شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد که ۷۰ تعاونی آن فعال است، اذعان کرد: عملکرد مجموعه اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تقریباً ۱۳۰ درصد پیش‌بینی را در ۶ ماهه اول محقق کرده است.

انتهای پیام/