رویکرد اروپا از اسلام‌هراسی به ضداسلامی تبدیل شده است

شناسهٔ خبر: 59241 -
چاپ خبر چاپ خبرخبرگزاری فارس: رویکرد اروپا از اسلام‌هراسی به ضداسلامی تبدیل شده است

وزیر امور اروپایی ترکیه با تاکید بر اینکه ممانعت از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا، برای کشورهای اروپایی مضر است، گفت، رویکرد کشورهای اروپا از اسلام‌هراسی به ضد اسلام بودن تبدیل شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عمر چلیک» وزیر امور اروپایی ترکیه روز چهارشنبه اظهار داشت «اسلام‌هراسی» دیگر کلمه مناسبی برای رویکرد اروپا در قبال مسلمانان نیست بلکه این مسئله به «ضد اسلام» بودن تبدیل شده است.

چلیک که به انگلیس سفر کرده طی سخنرانی در اندیشکده «چَتِم هاوس» گفت: «وضیت (کنونی اروپا) افزایش سیاست‌های افراطی و ملی‌گراییِ عوام فریبانه را نشان می‌دهد. به بیانی دیگر، ده‌ها دیوار برلینِ ایدئولوژیک و ذهنی جدید در اروپا ساخته شده است.»

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی با بیان اینکه رویکرد دولت‌های اروپایی علیه مسلمانان، به خصومت و دشمنی با دین اسلام تبدیل شده، تاکید کرد ارزش‌های اروپایی مانند دموکراسی، حقوق بشر، برابری و آزادی همگی در جهت اسلام‌هراسی به کار بسته می‌شوند.

این وزیر ترکیه درباره روابط آنکارا و لندن نیز گفت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاثیری بر روابط با ترکیه نگذاشته است.

چلیک با بیان اینکه ترکیه و انگلیس با روابطشان به سیاست‌های اروپا جهت می‌دهند، تاکید کرد کمک آنکارا به امنیت اروپا از طریق مقابله با ورود سیل مهاجران و پناهندگان غیرقانونی به این قاره و مبارزه با گروه تروریستی داعش کامل مشخص است.

به نوشته وبگاه روزنامه «دیلی صاباح» وی همچنین افزود که اظهارات اخیر مقامات اروپایی برای ممانعت از پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا برای آینده این قاره مضر خواهد بود.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.