فرماندار خلیل‌آباد:

ارائه تسهیلات ارزان جهت احیای باغات از نیازهای شهرستان خلیل‌آباد است

شناسهٔ خبر: 60292 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل‌آباد گفت: پرداخت تسهیلات ارزان جهت احیای باغات و مزارع خسارت‌دیده و نبود شهرک صنعتی در خلیل‌آباد از نیازهای شهرستان به شمار می‌رود.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری ظهر امروز هفتمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شهرستانی استان خراسان رضوی ظهر امروز با محوریت خلیل‌آباد در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و آغاز بهار تعلیم و تربیت اظهار داشت: شهرستان خلیل‌آباد با جمعیت بالغ‌بر ۵۲ هزارنفری خود حضور چشمگیری در عرصه‌های مختلف داشته است.

وی بابیان اینکه رویکرد اصلی اشتغال در شهرستان خلیل‌آباد کشاورزی است، خاطرنشان کرد: ۲۵۹ منبع آبی با بیش از ۱۲ هزار نفر بهره‌بردار بخش کشاورزی در این شهرستان وجود دارد.

فرماندار خلیل‌آباد از تولید ۲۴۰ تن انواع محصولات باغی در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: بیشترین بخش شهرستان خلیل‌آباد به کشت انگور اختصاص و مقام اول تولید انگور را در استان خراسان رضوی را دارا است.

وی بابیان اینکه بیش از ۱۴ جلسه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان خلیل‌آباد صورت گرفته است، اذعان کرد: بازدیدها و اقدامات قابل‌توجهی در قالب کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان خلیل‌آباد صورت گرفته است.

شاکری پرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی، دام، اشتغال و … را ازجمله اقدامات در بحث اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال شهرستان دانست و عنوان کرد: پرداخت مشاغل خانگی، تأسیس شرکت توسعه و عمران، ایجاد و احداث مجتمع گلخانه‌ای، پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از دیگر اقدامات تولید و اشتغال بوده است.

وی بابیان اینکه سال گذشته بالغ‌بر ۱۲۹ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی شهرستان خلیل‌آباد وارد شد، تأکید کرد: این خسارت باعث کف بُر کردن باغات انار شهرستان شده است.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: اختصاص یارانه کشمش به تولیدکنندگان شهرستان از اقدامات دولت بود که بخشی از آن به‌حساب کشاورزان واریز شد.

وی پرداخت تسهیلات ارزان جهت احیای باغات و مزارع خسارت‌دیده و عدم نبود شرکت صنعتی در خلیل‌آباد را از نیازهای شهرستان برشمرد و ابراز کرد: بالا بودن نرخ تسهیلات و نبود وثیقه‌های لازم نیز باعث ناامیدی در اخذ تسهیلات توسط کشاورزان می‌شود.

شاکری در ادامه تصریح کرد: در سال ۹۵ شهرستان خلیل‌آباد ۱۸۰ هزار تن تولید انگور داشته که بخش اعظم آن به کشورهای روسیه اکران بلاروس و… صادر شد ولی امسال در پی کاهش نزولات جوی و خسارت سرمازدگی تولید آن به نصف کاهش پیداکرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.