فرماندار خلیل‌آباد:

آموزش‌وپرورش باید در جهت توانمندسازی سرمایه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی کند

شناسهٔ خبر: 59100 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل‌آباد گفت: با توجه به نیازهای امروز و فردای جامعه، آموزش‌وپرورش مأموریت دارد که برای توانمندسازی سرمایه‌های انسانی و اجتماعی و تقویت انسجام فرهنگی برنامه‌ریزی کند.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: توجه اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی به مناطق کمتر توسعه‌یافته و مناطق محروم است.

وی بابیان اینکه اقدامات قابل‌توجهی در تأمین اعتبارات مدارس به‌ویژه مدارس شبانه‌روزی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: تجهیز و امکانات خوبی در اختیار آموزش‌وپرورش شهرستان قرار گرفت که نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه بود.

فرماندار خلیل‌آباد ماه مهر را ماه تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: با آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس روح و انرژی مضاعف و جدیدی در کالبد جامعه دمیده می‌شود.

وی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش به‌عنوان مهم‌ترین دستگاه تعلیم و تربیت کشور محسوب می‌شود، اذعان کرد: آموزش‌وپرورش عامل اصلی تأمین و تربیت نیروی انسانی و ضامن توسعه پایدار و مهم‌ترین نهاد تربیتی است.

 

ارتقاء شأن اجتماعی معلمان باید مدنظر قرار گیرد

شاکری بر لزوم توجه جدی به مجموعه آموزش‌وپرورش تأکید کرد و گفت: رویکرد دولت دوازدهم و وزارت آموزش‌وپرورش نیز نسبت به گذشته متفاوت است و آموزش یکپارچه و عادلانه، تنوع در اهداف آموزشی را نیز در دستور کار وزیر آموزش‌وپرورش است.

وی همچنین در ادامه عنوان کرد: با توجه به نیازهای امروز و فردای جامعه، آموزش‌وپرورش مأموریت دارد که برای توانمندسازی سرمایه‌های انسانی و اجتماعی و تقویت انسجام فرهنگی برنامه‌ریزی کند.

رئیس شورای آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد بابیان اینکه ارتقاء شأن اجتماعی معلمان و تقویت سازوکارهای مشارکت عمومی و خصوصی مدنظر قرار گیرد، تأکید کرد: یکی از توفیقات خوب آموزش‌وپرورش شهرستان با پشتوانه مردم، جذب کمک خیرین مدرسه‌ساز بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تعیین و تکلیف املاک و اسناد مدارس نیز کار بسیار خوب آموزش‌وپرورش شهرستان خلیل‌آباد بود که رشد چشمگیری داشته است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.