رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل اباد خبر داد؛

نجات یک بهله دیلجه در خلیل‌آباد از دام پسربچه‌های بازیگوش

شناسهٔ خبر: 54210 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد گفت: شهروند علاقه‌مند به محیط زیست یک بهله دیلجه از گونه‌های حمایت و حفاظت‌شده در خلیل‌آباد را از دست چند پسربچه نجات و به محیط زیست تحویل داد.

محمد مظلوم پناه در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی با اعلام این خبر اظهار داشت: یک بهله دیلجه از گونه‌های حمایت و حفاظت‌شده در خلیل‌آباد به دلیل عدم تغذیه کافی و ناتوان بودن در پرواز توسط چند پسربچه شکار می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: یکی از علاقه‌مندان به حیات‌وحش به‌محض مشاهده این پرنده را از دست این پسربچه‌های بازیگوش نجات و بعد از چند روز تیمار و پرستاری به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل می‌دهد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد خاطرنشان کرد: این شهروند علاقه‌مند به حیات‌وحش با دریافت پیشنهاد خرید این پرنده از طرف افراد سودجو مواجه می‌شود ولی از فروش خودداری می‌کند.

وی ضمن تقدیر از اقدام ارزشمند این شهروند طبیعت دوست، اذعان کرد: این پرنده تا زمان به دست آوردن شرایط بازگشت به طبیعت توسط یکی از همکاران آموزش‌وپرورش علاقه‌مند به مخلوقات زیبای خداوندی در محل اردوگاه شهید جعفریان در حال تیمار می‌باشد.

مظلوم پناه همچنین بابیان اینکه دلیجه معروف‌ترین پرنده شکاری در زمره پرندگان حمایت‌شده است عنوان کرد: این پرنده شکاری پس از بهبودی کامل توسط دوستداران طبیعت و حافظان حیات‌وحش منطقه در طبیعت رهاسازی خواهد شد.

در پایان از عموم شهروندان خلیل‌آبادی خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفات شکار و صید، مراتب را سریعاً به شماره ۵۷۷۲۵۷۶۴-۰۹۱۵۸۲۳۶۱۹۶- سامانه ۱۵۴۰ و یا پاسگاه‌های انتظامی گزارش فرمایند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.